Педагогів профтехучилищ преміюватимуть за стажування студентів

Міністерство освіти України вирішило заохотити педагогів професійних училищ та ініціювало створення для них додаткових премій. Глава відомства Лілія Гриневич пояснила, що на додаткову виплату можуть розраховувати педагоги, які займалися підготовкою студентів до виробничого стажування. Постанову було затверджено 3 квітня цього року, інформує jurliga.ligazakon.net.

Навчання студента практичним навичкам та стажування потребує багато додаткового часу. Крім того, підприємство, на якому студент проходить стажування, має виплачувати йому зарплату за відповідно якісно зроблену роботу. До 50% коштів, отриманих від оплати навчальної практики, надходять на рахунок закладу і зазвичай їх використовують для поліпшення матеріально-технічної бази, закупівлі витратних матеріалів чи організації активностей для учнів. Прийнята постанова дозволить спрямовувати 15% від цієї суми, на виплату премій педагогам закладу, які відповідають за організацію виробничого навчання та стажування учнів.

В міністерстві вважають, що премія заохочуватиме майстрів проводити навчання на якіснішому рівні і у них з'явиться мотивація співпрацювати з роботодавцями, стимулювати їх брати якнайбільшу кількість учнів на виробничу практику.

Разом з тим збільшиться й відповідальність педагогів за попередню підготовку учнів, до якої входять, окрім набуття ними професійних навичок, ознайомлення їх з правилами експлуатації обладнання, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та безпеки життєдіяльності.

У постанові також закладено зміни у процедурі взаємодії закладу та підприємства. Профтехучилища мають подавати списки учнів-практикантів не пізніше, ніж за два тижні до початку практики (раніше був тиждень).

Кореспондент