Паломницькі тури. Назустріч Богу, сонцю, морю…

Уже третій рік поспіль при християнському журналі «Споконвіку було Слово», що виходить в Івано-Франківську, діє клуб мандрівників «Бернадетта». Попри складні часи, пов’язані з пандемією коронавірусу, і з дотриманням усіх засобів безпеки клуб зорганізував групу читачів і прихильників часопису в паломницьку подорож аж до далекого Єгипту. Духовний супровід здійснював шеф-редактор журналу отець Роман Терлецький. Метою прочан було зійти на вершину гори Мойсея (Джабал Муса), яку в Біблії називають Синаєм. Ця гора, висотою 2285 м над рівнем моря, розташована на Синайському півострові в Єгипті. З біблійними подіями християнська традиція пов’язує її від VI століття, коли біля підніжжя Синаю збудували монастир Святої Катерини. Саме від того часу сюди простують паломники. У монастирі росте дерево-кущ, який називають Неопалимою Купиною, і тут міститься найбагатша після Ватиканської бібліотека стародруків.

Прилетіли ми до курортного містечка Шарм-ель-Шейх (Бухта шейхів) на березі Червоного моря. Цьому молодому містові близько 40 років, і збудоване воно спеціально для охочих відпочити на морі. А заснували його євреї, коли захопили Синайський півострів, тоді воно називалося Офіра (пожертва). Це слово знайоме нам із колядок, де згадується про трьох царів, що принесли в офірі свої дари народженому Христові.

В готелі, де зупинилися паломники, звичайно ж, не було передбачено місця для релігійних практик, тому для цього ми обрали берег моря, де щоранку зустрічали схід сонця і в молитві дякували за новий день під шурхіт морських хвиль у товаристві білої чаплі, яка прилітала поснідати рибкою. А в 15 год. у затишному куточку просторого прохолодного вестибюля молилися Вервицю до Божого Милосердя й ділилися духовними пережиттями.

Двічі протягом тижня паломницька група відвідала місцевий римо-католицький храм Матері Божої Цариці миру, якому Папа Франциск подарував фігуру Богородиці, що «розв’язує вузли». Тут нас радо вітав о. Єремія. У храмі моляться також і копти-католики. А ми взяли участь в Божественних Літургіях, які служив отець Роман, приступили до Святого Причастя, що в мусульманській країні було для нас особливим даром.

Третя наша Літургія відбулася на горі Мойсея, на яку ми сходили вночі, щоб на вершині зустріти неперевершений схід сонця. Шляхом угору молилися Хресну дорогу, а на зворотному – із захопленням споглядали гранітні скелі й воістину космічний ландшафт довкола. Бог завжди турбувався про нас, даючи добрих, досвідчених провідників.

Наша подорож відзначилася ще двома чудовими подіями: мандрівкою на яхті Червоним морем, де мали можливість подайвінгувати – пірнати з усім необхідним спорядженням та розглядати дивовижі підводного світу, а також катанням пустелею на квадроциклах,що для всіх було дуже цікавим досвідом.

Кожен паломник повернувся додому, наповнений великою Божою любов’ю. Адже Бог-Отець, даючи з любові Своїм дітям (народові) заповіді, показав і нам, що ми Його улюблені діти. Отож запрошуємо разом із журналом «Слово» і нашим клубом «Бернадетта» в мандрівки Божим світом!