Освітній проєкт для молоді «Розумний город», започаткований «Контінентал», стартував учетверте

У рамках ініціативи діти вивчають основи агрономії, технології землеробства та вже другий рік поспіль набувають досвіду у волонтерстві. Адже з вирощених учасниками проєкту овочів готують сухі борщі, а з лікарських трав формують пакунки чаю для українських захисників.

Учасники «Розумного городу» цього року вирощуватимуть уже традиційні овочі борщового набору: буряки, капусту, моркву, цибулю й перець. А з лікарських трав – мальву та нагідки. Вперше збиратимуть урожай арахісу, який планують додавати до енергетичних батончиків, а також гарбузів, з яких готуватимуть цукати.

У попередні сезони проєкт залучав дітей із сільської місцевості, а нинішнього року «Розумний город» підтримала одна зі шкіл Тернополя – тут вирощуватимуть мікрозелень. За підтримки «Контінентал» у навчальному закладі облаштовують спеціальну установку з автоматичними поливанням та освітленням.

Загалом до участі у проєкті зголосилося понад 150 дітей з Тернопільської, Хмельницької та Львівської областей. «Контінентал» забезпечує учасників насінням, матеріалами для вирощування, а також надає агрономічний супровід. Окрім того, компанія знаходить місця переробки вирощеного врожаю та допомагає доставляти готову продукцію захисникам України.

Нинішнього року «Розумний город» не лише розширив свою географію, а й залучив партнерів: проєкт підтримало Посольство Королівства Нідерландів та компанії – виробники насіння і добрив.

Роман КОМІНЯРСЬКИЙ.