Опубліковане відео, на якому в літак МАУ влучає ракета

Американська газета «Нью-Йорк Таймс» отримала відео моменту, коли в український авіалайнер після зльоту з Тегерану влучає ракета.

Виданню вдалося сконтактувати з автором відео, отримати його у високій роздільній здатності та підтвердити його справжність.

Журналісти розслідувачі з проєкту Bellingcat заявляють, що ймовірно на відео видно потрапляння в літак другої ракети. Як повідомили в New York Times оператор почав знімати відео, коли почув постріл.

У мережі поширились фотографії фрагменту ракетного комплексу «Тор-М1» російського виробництва, який знайшли у зоні катастрофи. Однак, наразі довести, що фотографії зроблені на місці катастрофи не вдалося.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що є численні дані, які вказують на те, що український літак збили іранці ракетою класу «земля-повітря». Однак, за словами Трюдо, це могло статися ненавмисно.

Трюдо зазначив, що хоче отримати відповіді про причини авіакатастрофи.

Президент США Дональд Трамп сказав, що не вірить у версію технічної несправності літака МАУ.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про наявність певного об'єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів передати всі наявні дані, що стосуються катастрофи українського літака в Тегерані, у розпорядження комісії з розслідування причин трагедії.

Він зазначив, що версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою.

«Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів, передусім уряди США, Канади та Великої Британії, надати дані та докази, які стосуються катастрофи, у розпорядження комісії з розслідування причин», – наголосив Президент.

Нагадаємо, що на борту літака МАУ перебувало 176 людей: 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 11 - України, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, 3 - Великобританії, 3 - Німеччини. Ніхто не вижив.

Траекторія польоту та місце катастрофи літака МАУ