Олександр Слобожан: «Неминучим є переформатування чинних ОТГ»

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у святкуванні 357 річниці Івано-Франківська.

У рамках заходу Олександр Слобожан зустрівся з прикарпатськими журналістами. Експерт зосередив увагу на досягненнях, викликах і перспективах розвитку місцевого самоврядування, пояснив доцільність нового поділу на райони та розповів про його особливості, а також повноваження, якими буде наділено нові райони. Крім цього, звернув увагу на необхідності уникнення дублювання функцій у новому форматі.

Олександр Слобожан розкритикував законодавчі ініціативи щодо районного поділу в окремих областях, оскільки, на його думку, має бути ухвалено системний закон.

Також експерт прогнозує, що неминучим є переформатування чинних ОТГ. Адже об’єднання – це інструмент, а мета – зміна якості послуг. Олександр Слобожан звернув увагу, що, схоже, впровадження реформи триватиме довше, і цей рік не стане фінальним щодо об’єднання, оскількивиборчі кампанії відкладають процес децентралізації.

За його словами, щоб не було «відкату» чи «консервації» реформи, надзвичайно важливими є зміни до Конституції. Також розвиток місцевого самоврядування залежатиме від того, яким буде наступний парламент. Адже саме Верховна Рада схвалює закони, що є обов’язковими до виконання.

Редактор відділу газети “Галичина”