Огляд “Галичини” за 22 жовтня

“Галичина” продовжує вивчати ситуацію, що склалася в одній з найпотужніших державних компаній – “Нафтогаз України”. Як сталося, що підприємство збиткове? Що в його роботі виявлено порушень на сотні мільярдів гривень? Чи відповість хтось за це? Відповіді шукає журналіст Олег Басок у публікації “Не все гаразд у газовому королівстві”.

Упродовж усієї історії українського ЗНО тестування з української мови і літератури було обов’язковим до складання. З 2021-го тест переформатовано. Які наслідки це матиме для суспільства? Офіційну точку зору і думки українців з цього питання вивчала журналістка Ольга Мончук. Читайте: “За бортом обов’язкового ЗНО”.

Новим виданням: дослідженню прикарпатського вченого Степана Хороба, новому роману письменниці Марії Вайно, живому підручнику з героїчної і жертовної історії України “Галичина” присвятила розворот “Творчість наших краян”.

Людські долі… Які вони різні. По-різному ставляться й люди, суспільство до знедолених, тих хто потребує допомоги. Реальну життєву історію описує Ігор Лазоришин у матеріалі “Як віз у болоті”.

Роздуми нашого постійного автора Яна Чарнецького щодо проблем, які постають на шляху об’єднання Європи у спільний дім, читайте у матеріалі “Камені спотикання для Старого світу”.

Візитівкою Богородчан може стати відроджений Домініканський собор. Наразі ним опікуються активісти - Богородчанська варта. Про їхню працю, плани й задуми розповідає журналіст Ігор Никорович.

Також на допомогу виборцям газета публікує покрокове роз’яснення, як проголосувати відповідально й безпечно.

Новини культури, спорту – теж на сторінках свіжого номера газети.