Облаштування кухні: з чого почати і як вибрати гарнітур

Від сімейної вечері до посиденьок з друзями: безліч теплих моментів відбуваються на кухні. Цей простір має вирізнятися особливим затишком та комфортом, бо він — душа вашого будинку. У статті пройдемось по ключових моментах, які треба врахувати при облаштуванні кухні.

З чого почати облаштування кухні

Щоб не додавати собі зайвих витрат на перероблення і не відстрочувати довгоочікуваний результат, треба спланувати проєкт кухні заздалегідь. Ви можете довірити його дизайнерам або скласти самотужки. Він має охоплювати три основні моменти:

Місце для мийки. Вона потребує зв’язку з водопровідними комунікаціями, тож спирайтесь на те, де вони знаходяться.

Розташування меблів. Врахуйте достатню кількість робочих поверхонь біля плити, сплануйте, я якому гарнітурі будете зберігати приладдя і т.д. Це полегшить подальший процес вибору меблів.

Розетки. Кількість та місця локації залежать від числа побутової техніки, що потребує доступу до електрики. Треба, щоб їх було достатньо, щоб не довелося додатково використовувати перехідники: вони псують загальний вигляд кухонного приміщення.

Далі можна перейти до безпосереднього вибору гарнітура. Про моменти, які треба врахувати перед тим, як купити кухню розповідаємо у наступному розділі.

Тонкощі вибору кухонного гарнітура

Для того, щоб кухонний гарнітур відповідав потребам вашої родини та прослужив вам вірою й правдою довгі роки, треба врахувати наступні фактори:

  • бюджет. Пам’ятайте, що ви робите ремонт на тривалий час і пріоритетом для вас має бути його надійність. Економити у цьому питанні треба з розумом: низькоякісні меблі недостатньо зносостійкі та їх доведеться змінити раніше, ніж того хотілося б;
  • матеріал фасадів. Конструкції виготовляють з металу, натурального дерева, плит МДФ і ДСП. Кожний з матеріалів може бути більш або менш якісним: залежить від того, хто виробляє. Тому краще віддайте перевагу практичності та придбайте меблі від перевіреного бренду. До речі в інтернет-магазині «ДУБОК» представлені кухонні гарнітури від кращих українських виробників;
  • планування. В основному, його поділяють на шість видів: лінійна, дволінійна, Г-подібна, П-подібна, острівна та півострівна кухня. Орієнтуйтесь на габарити кімнати. Для маленького простору гарним варіантом буде лінійне або Г-подібне планування, для великого — П-подібне, острівне або півострівне; матеріал стільниць. Це поверхня, що буде найбільше піддаватися експлуатації. Надійним і бюджетним варіантом буде ДСП, покритий пластиком. Останнє забезпечить зносостійкість. Стільниці з натуральної сировини будуть більш практичними, але коштують дорожче. Це може бути мармур, граніт або дерево. ергономічність. Конфігурація кухні напряму впливає на її функціональність. Розташування меблевих елементів, відстань між робочими зонами, висота шаф: все це слід врахувати, щоб кухня була для вас комфортною зоною;
  • дизайн. Ринок пропонує гарнітури, оформленні в різних стилях: від провансу до хай-тек. Головне оформляти загальний вигляд кімнати: стіні, стелю та підлогу в симбіозі з меблями.

Тримаючи в голові всі перелічені поради, завітайте на сайт «ДУБОК». У них багатий асортимент кухонних меблів різних моделей та кольорів, виготовлених згідно з європейськими стандартами. Переходьте та купляйте гарнітур, а якщо будуть складнощі з вибором — звертайтесь до менеджерів. Вони допоможуть визначитись, врахувавши всі ваші побажання. Створіть кухню своєї мрії разом з «ДУБОК»!