У приміщенні бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської міської ЦБС уперше після вимушеної річної паузи через пандемію COVID-19 відбулося творче спілкування представників літературної платформи «Об’єднані словом», яка на чолі з поетесою Лесею Геник упродовж майже десяти років провадить свої майстерні при редакції газети «Галичина». Проте вимушений формат роботи онлайн упродовж року не зменшив творчої активності об’єднаних словом письменників і поетів.
– Навіть за таких непростих реалій ніхто з представників нашої спільноти не припиняв працювати – в соцмережах, на різних поетичних платформах, під час творчих зустрічей онлайн тощо, – розповідає Леся ГЕНИК. – Думаю, що навіть після скасування всіх карантинних обмежень і цілковитого відновлення, так би мовити, допандемійного стилю життя і праці ми не відмовимося від таких форм спілкування між собою і з читачами. Це, як засвідчила практика, дуже ефективний спосіб творчого комунікування і можливість розширити нашу аудиторію.
За цей рік у нас було чимало поважних творчих здобутків, серед яких – передусім нові видання. Побачили світ нові книжки поезій Наталії Данилюк із селища Перегінського на Рожнятівщині «Непроминальне» і моя «Коронована весна», а також перша поетична збірка Дмитра Вінтоняка із селища Печеніжина на Коломийщині «На рубежах думок». Незабаром вийде друком нова книжка поезій Світлани Ткачук із Надвірнянщини «Мозаїка у стилі вітражів» та наш колективний збірник «Чотири октави». А також представники нашої платформи Олеся Франко, Любов Корпан, Володимир Дяченко та інші друкували свої поетичні твори в колективних збірниках.
– Вимушений формат, наскільки я розумію, це не зміна «прописки» платформи?
– Звісно, що ні. Ми залюбки провадили б свою роботу у «Галичині», але добре розуміємо, що реалії сьогодення і безпекові вимоги до проведення таких зустрічей ще не дозволяють нам цілковито повернутися до роботи у звичному для нас форматі. Але сподіваємося, що ситуація зміниться на краще і ми знову зустрінемось у редакції…