Nokia Corporation: 6 невідомих товарів відомого бренду

Всі знають фірму Nokia. Але більшість знань зводиться до того, що це відома фінська фірма по виробництву телефонів. І дійсно, телефони Нокіа можна купити в будь-якій точці продажу засобів зв'язку. На піку популярності бренд був на стику століть, коли логістичні компанії просто не справлялися з поставками.

Також з відомих досягнень фірми — випуск планшета на базі процесора Intel. На цьому, мабуть, основні знання і закінчуються. Але насправді за весь час існування Nokia випускала різну продукцію. Причому зміни були настільки кардинальними, що в це важко повірити.

Папір

Історія створення фірми починається в 1865 році. Саме тоді фінський інженер Фредрік Ідестам побудував на березі річки Nokianvirta першу фабрику по обробці деревини. Річка і дала назву бренду і місту навколо фабрики. Вироблений папір поставлявся в багато країн Європи та навіть в Китай.

Електростанції, підстанції й кабелі

У 1920 році під загальною назвою Nokia Group відбулося злиття трьох фінських компаній. Основне заняття в цей проміжок часу — виробництво і передача електроенергії.

Автомобільні шини

Відома компанія з виробництва шин Nokian Renkaat з 1967 по 1988 рік була підрозділом Nokia Corporation. До «гумової» історії можна віднести й виробництво чобіт, які зараз зустрінеш лише в музеї.

Устаткування GSM

Перший дзвінок через мережу GSM був зроблений прем'єр-міністром Фінляндії в 1991 році. І, звісно, все обладнання, як і сам телефон, було проведено відомою фінською фірмою.

Комп'ютери та телевізори

Серед продукції компанії були телевізори та інша побутова техніка. А в 1981 році підрозділ Nokia Data випустив ПК MikroMikko-1. Нагадаємо, що IBM в цьому році тільки починало запуск ПК на базі мікропроцесора i8088.

Вуглецевий акумулятор

В даний час Nokia отримала грант від Євросоюзу на суму 1,35 млрд доларів. Тема роботи — створення вуглецевого акумулятора на основі графену. Його основна особливість — здатність підзарядки у вологому середовищі.