Німеччина конфіскувала яхту Усманова вартістю 600 млн. доларів

Російський мільярдер Алішер Усманов потрапив під санкції Європейського Союзу в понеділок. Через два дні Forbes дізнався, що його 512-футова яхта Dilbar, вартістю майже 600 мільйонів доларів — була захоплена німецькою владою в Гамбурзі.

З кінця жовтня корабель перебуває на верфях німецької суднобудівної фірми Blohm+Voss в Гамбурзі для переобладнання.

Усманов придбав Dilbar у 2016 році за 600 мільйонів доларів у німецького суднобудівника Lürssen, який виготовляв його на замовлення для нього протягом 52 місяців. Фірма називає її «одною з найскладніших і найскладніших яхт, коли-небудь побудованих, як з точки зору розмірів, так і з точки зору технології». Вагою 15 917 тонн, це найбільша в світі моторна яхта за валовим тоннажем, і, як правило, укомплектована екіпажем з 96 осіб. Dilbar може похвалитися найбільшим басейном, коли-небудь встановленим на яхті, а також двома вертолітними майданчиками, сауною, салоном краси та тренажерним залом. Його плюшеві інтер’єри мають понад 1000 диванних подушок і можуть вмістити до 24 осіб у 12 люксах.

Яхта є частиною багатомільярдних статків Усманова, які охоплюють пакети акцій у залізорудному та сталеливарному гіганті «Металлінвест» і фірмі побутової електроніки Xiaomi, а також менші пакети в телекомунікаційних, гірничодобувних та медіа. Один із перших інвесторів у Facebook разом із колегою-мільярдером Юрієм Мілнером, Усманов також володіє великими активами у сфері нерухомості на Заході, починаючи від двох маєтків у Великобританії — Beechwood House в Лондоні та Sutton Place в Сурреї, сукупна вартість яких становить 280 мільйонів доларів. до елітних будинків у Мюнхені, Німеччина; Лозанна, Швейцарія; Монако; і Сардинія.

Усманов продав свої 30% акцій англійської футбольної команди «Арсенал». у 2018 році за майже 700 мільйонів доларів готівкою, але до цього тижня мав зв’язки з футболом через його USM Holdings і МегаФон, спонсори Everton F.C. Команда Прем'єр-ліги заявила в середу, що призупиняє домовленості у світлі нападу Росії на Україну. Усманов не єдиний російський мільярдер з мегаяхтою: Forbes і експерти з оцінки яхт VesselsValue вистежили 32 з них.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.