На погрози не піддався… Спецслужби Росії намагалися завербувати українського військовослужбовця

Контррозвідка управління СБУ в області викрила спробу ворожої спецслужби завербувати військовослужбовця однієї зі стратегічних частин, розташованих на Прикарпатті. Мета зрозуміла: отримати інформацію про військову інфраструктуру нашого регіону, обороноздатність тощо.

Безпосередній вербувальник перебував у Росії, а на українського військовослужбовця ФСБ вийшла через його родичів, котрі живуть на території країни-агресора. Від них отримали контактні дані нашого співвітчизника. Вербування відбувалося, як-то кажуть, дистанційно. Не знаємо, який там «мед» обіцяли йому «ефесбешники» за співпрацю, але в разі відмови погрожували добрячим «казаном зі смолою». Мовляв, судитимуть його за участь в АТО/ОСС, тобто за те, що захищав свою землю від загарбників, за законами РФ. Це на перший погляд смішно, але відомо, що в Росії заведено чимало кримінальних справ на українських громадян, котрі боронили і боронять країну, наприклад, на командира 10-ї гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» полковника Зубанича. Та військовослужбовець на погрози не піддався, заявивши вербувальникам, що є громадянином України і служить своєму народові.

Про спробу вербування стало відомо нашим контррозвідникам. Військовослужбовець підтвердив це і навіть продемонстрував запис розмови з ворожим агентом. Перевірка на поліграфі показала, що він сказав щиру правду. Відповідно, про притягнення його до кримінальної відповідальності не йшлося. Водночас отримали доказ, що Росія намагається створити свою агентуру на всій території України, навіть у далеких від її кордонів областях. Тож будьмо пильні і патріотичні.