На Хмельницькій АЕС планують добудувати два енергоблоки

На Хмельницькій атомній електростанції планується будівництво енергоблоків № 3, 4 одиничною потужністю ~1000 MВт. із застосуванням реакторної установки ВВЕР-1000 європейського виробництва, яка відповідає вимогам нормативних документів України та міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Площа ділянки – 14,8 га, площа забудови – 4,5 га, радіус санітарно-захисної зони – 2,7 км навколо АЕС, радіус зони спостереження – 30 км навколо АЕС.

Місце провадження діяльності: Існуючий промисловий майданчик ВП «Хмельницька АЕС», розташований на північному заході Славутського району Хмельницької області, у 18 км на захід від районного центру м. Славута, у 100 км на північ від обласного центру м. Хмельницький, поблизу м. Нетішина.

Читайте також: На Прикарпатті модернізують стратегічну лінію електропередачі

Замовником будівництва є ДП «Енергоатом» (м. Київ, вул. Назарівська, 3; тел./факс: +38 (044) 277-78-83).

Згідно з вимогами законодавства, перед початком будівництва необхідно провести громадські обговорення.

Громадські слухання відбудуться у Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Києві, Івано-Франківську.

В м. Івано-Франківську слухання відбудуться 21 лютого об 11.00 у приміщенні Івано-Франківська ОДА, вул. М. Грушевського, 21, зал засідань, 1 поверх.

«Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються», - йдеться у повідомленні.