Мрія Андруховича здійснилася, хоч і через 11 років

Такого в Івано-Франківську ще не було. Навіть за часів Імпрези і початків «Станиславівського феномену». Кожен охочий зможе взяти участь у втіленні давньої мрії Юрія Андруховича і двох його друзів.

15 лютого у підземному переході на Пилипа Орлика, 7 в Івано-Франківську відкриють мистецький простір «Вагабундо».

Першого дня там відбудеться зустріч із творцями і учасниками «Станиславівського феномену», приїдуть друзі письменника Марк Токар і Уляна Горбачевська, а Франківський драмтеатр в імпровізованому форматі покаже фрагмент вистави«Гамлет» в перекладі Юрія Андруховича, неоопери жахів, що стала найкращою в Україні за результатами фестивалю-конкурсу «GRA» і брала участь в міжнародному Шекспірівському фестивалі у Ґданську.

«Перші кошти за цей простір у новобудові ми внесли 2007-го. Сьогодні це абсолютно наша приватна власність, за якою не стоять жодні грошові мішки чи влада, бо таке вже у нас було і закінчувалося сумно, як от вигнання ЦСМ з простору на Шевченка», - сказав Ю.Андрухович, анонсуючи на 20 лютого найближчу акцію у «Вагубундо» - презентацію нової книжки Сашка Бойченка «Країна за Збручем».

Образ «Вагабундо» - мігруючого цирку - вперше з’явився у творах Андруховича ще далекого 1987, згодом він переходив з «Перверзії» до «Лексикону інтимних міст» та до роману «Коханці Юстиції». Під час вибору назви мистецького простору– а пропонували і «Мистецьке Зоо», і «Перверзія» - ім’я йому обрала дружина Андруховича Ніна.

У артистичному просторі домінують всі відтінки сірого, що рівні між собою, як висловився Р. Шпук, один із трьох. І лише в центрі – яскрава корпоративна бурякова стіна із логотипом «Вагабундо» - цирк як шатро і перевернута розкрита книжка, що обіцяє багато цікавого.