Модерн, архаїка й шаманство: в Івано-Франківську виступили «Дочки даху»

Перший виступ в Україні після заокеанського туру Америкою та Канадою дівчата з Dakh Daughters вирішили зробити в Франківську. Їхній двогодинний концерт закінчився двома виходами на біс та коротким зверненням до публіки – «думати, боронити Україну, іти разом – тільки до перемоги». Далі дівчата в чорних майках, військових черевиках, балетних пачках і фріковому амплуа «вдягаються» в жовто-синій стяг і дякують усім за теплу зустріч і передають вітання «Перкалабі».

Dakh Daughters – проект ЦСМ «ДАХ» та Влада Троїцького. Гурт, що не має аналогів на українській музичній сцені, фаворит зарубіжної преси до Івано-Франківська привіз міксову програму з композицій з альбому «If», пісні, що можна почути лише на живих виступах колективу та «візитки» гурту – «Rozy/Donbass», «Чому На Світі Так Багато Зла»… Їхня творчість – це поєднання екстравагантних образів, класичних інструментів та експериментального звучання. Український фолк, французський реп та реггі-джеми – саме ці складові гурт органічно поєднує у своїй музиці. Їхні пісні вирізняються нелінійними партіями. Всі вони неймовірно талановиті, вільно володіють всіма інструментами, хоча на віолончелі грають в нетрадиційний спосіб: вклавши її лежма на сцену, видобувають якісь шаманські звукоряди, а на барабані – інколи можна і відпочити, а ще – мають непересічний акторський талант і прекрасні вокальні дані, бо їхні голоси зливаються у вражаючі фолк-гармонії. Спочатку може здатися, що це просто какофонія звуків, та за якусь мить вас підхоплює ритм, драйв, і ви розумієте тонкий творчий задум автора. Dakh Daughters – це інтелектуальна музика для сучасних людей. Музика, що змушує замислюватись та робити вибір. Дівчата співають кількома мовами та гуцульським діалектом. Це маніфест людини розумної, бо кожне слово тут має вагу, незважаючи на алогічні подекуди речі.

Їм аплодують Сіетл та Сан-Франциско, про них пишуть The New York Times та Rolling Stone. Фрік-кабаре Dakh Daughters Band повернулися додому. Другим після Івано-Франківська в турі рідною країною став Львів.