Мембрана ПВХ: опис, застосування, переваги полімерної мембрани

ПВХ мембрана – це матеріал, який швидко набрав популярність у сфері ремонту. Найчастіше його використовують для оформлення покрівлі. Попит на цей матеріал пішов з США та Європи, і згодом захопив український ринок. Саме тому буде цікаво зрозуміти, в чому секрет такого попиту.

Що таке ПВХ мембрани?

ПВХ або полімерна мембрана – це покрівельний матеріал, який виготовляється на базі еластичного полівінілхлориду(PVC-P). Він створює міцну та надійну гідроізоляцію навіть якщо викласти одним шаром. Мембрана ПВХ складається з наступних шарів:

  • Верхнього. Гнучкого текстурованого ПВХ. Він еластичний, не ковзкий, витримує коливання температури шляхом додавання стабілізаторів.
  • Армуючого. Виконується спеціальним текстилем з поліефірних волокон. Робить полотно міцнішим.
  • Нижнього. Також використовується ПВХ. Дозволяє краще зчепитись з поверхнею.

Матеріал використовують на плоских дахах, де можуть накопичуватись опади. Завдяки високій міцності подібні особливості конструкцій не стануть перепоною для використання мембрани. Полотно зварюють гарячим повітрям, завдяки чому можна отримати цілісне, герметичне покриття.

Виробники подбали й про естетичні властивості матеріалу. Покриття має не тільки нудні класичні кольори, але може бути забарвлене практично у будь-який відтінок. Можна облаштувати дах у світлій кольоровій гамі, або у темній.

Оскільки плоскі дахи часто експлуатуються, потрібно щоб матеріал зміг витримати навантаження, яке виникає, якщо по поверхні регулярно ходять. Полівінілхлорид відповідає всім вимогам, які ставляться до покрівельного матеріалу, тому активно використовується.

Як використовується ПВХ мембрана для покрівлі

ПВХ мембрани використовуються для облаштування плоских дахів. Вони можуть знадобитись як на дахах, якими користуються, так і на таких, які не будуть відвідуватись, крім як для обслуговування.

Мембрани можуть використовуватись для гідроізоляційного шару. Тоді їх викладають на утеплювач. Також ПВХ може бути використаним для пароізоляції. Тоді його монтують під утеплювач. Але професіонали все ж не рекомендують так робити. Обирайте професійну компанію, яка займається монтуванням дахів, та про такі нюанси не доведеться задумуватись.

Переваги, які має ПВХ мембрана покрівельна

Купити ПВХ мембрану варто хоча б тому, що вона має наступні переваги:

  • Еластична та міцна. Особливо ці якості очевидні, якщо монтаж виконано правильно.
  • Мало важить. Завдяки невеликій вазі, навантаження на будівлю зводиться до мінімуму.
  • Економна. Через те що гідроізоляцію можливо забезпечити одним шаром, є можливість зекономити, придбавши менше матеріалів.
  • Універсальна. Може використовуватись як на рівних, так і на деформованих поверхнях. Це можливо оскільки матеріал має високу здатність до деформації. Але потрібно якісно зварювати шви.
  • Паропроникна. Ця якість дозволяє не переживати про застій конденсату. Весь конденсат поступово випаровується.

Монтувати полотно можливо фактично при будь-яких погодних умовах. А ціна доступна. Хоча потрібно пам’ятати, що коли розглядається ПВХ мембрана для покрівлі, ціна залежить від ширини полотна та його товщини. Також на вартість впливає виробник.

Для великих дахів варто обирати широке полотно. Тоді потрібно буде зробити мінімальну кількість швів, що збільшить надійність покриття. Це важливо, особливо якщо дах буде активно експлуатуватись.