Майданчик для обміну ідеями. «Контінентал Фармерз Груп» поділилася досвідом щодо точного землеробства і презентувала програму співпраці з фермерами

У п’ятницю, 14 травня, компанія «Контінентал Фармерз Груп» провела на Тернопіллі День поля. Захід об’єднав партнерів Компанії, фермерів та інших сільськогосподарських виробників, представників місцевої й обласної влади, а також молодь, яка має намір працювати в аграрній сфері. Темою цьогорічної зустрічі стало точне землеробство.

Як заявив генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен, точне землеробство охоплює не лише інновації та сучасну техніку. Для «Контінентал» це значно ширше поняття, це внутрішня філософія компанії. Саме тому на Дні поля присутні обговорили не лише переваги цього напряму у виробництві, а й особливості запуску точного землеробства, його взаємозв’язок з іншими процесами.

   Перед гостями Дня поля виступає Георг фон Нолкен.

Із важливими аспектами поняття присутніх ознайомив керівник служби точного землеробства «Контінентал Фармерз Груп» Дмитро Зайцев. Він зауважив, що впровадження цієї системи в компанії відбувалося впродовж семи етапів. Останні умовно можна розділити на три блоки: культура виробництва, власне точне землеробство та процеси автоматизації.

«Мовлячи про культуру виробництва, говоримо про те, як правильно, якісно, ефективно здійснювати класичні агрономічні операції: посіяти, внести добрива так, щоб був рівномірний розподіл, організувати рух техніки, аби не допускати зайвого навантаження на землю й посіви та ефективно використати всю площу поля. Це початковий рівень, на який звертають увагу всі аграрії», — розповів Дмитро Зайцев.

Саме на презентації означеного блоку гостям продемонстрували, як ефективність виробництва залежить від використання сучасних технологій. Серед іншого, йшлося про цифрові контури полів, одночасне водіння, контроль напрямів технологічних операцій.

Другий блок охоплює такі методи, як агрохімічний аналіз ґрунту, контроль за переущільненням землі на полях, створення карт-завдань для техніки, скаутинг, метеомоніторинг. А насамкінець Д. Зайцев пояснив особливості третього блоку, який забезпечує максимальну автоматизацію виробництва. Стандартні речі, які зазвичай роблять люди, тепер починають виконувати машини. «У такий спосіб розвантажуємо працівників, забезпечуючи їх більш продуктивною роботою, а також мінімізуємо вплив людського чинника», – зауважив пан Дмитро.

    Денис Зайцев демонструє нову сільгосптехніку агрохолдингу.

Ще однією темою спілкування на Дні поля стала презентація програми співпраці з фермерами. Цього року «Контінентал Фармерз Груп» вирішила розширити співробітництво з партнерами і дати їм змогу скористатися всіма перевагами роботи з компанією, незалежно від того, скільки гектарів землі має в обробітку те чи інше фермерське господарство.

Як зазначив комерційний директор «Контінентал» Юрій Кузьм’як, компанія запровадила можливість придбання добрив та засобів захисту рослин за найкращими ринковими цінами. У «Контінентал» також створили партнерські умови на послуги елеваторів. «За потреби ми допоможемо в реалізації врожаю за найвищими ринковими цінами та з агрономічною експертизою. Наші спеціалісти нададуть партнерам технологічну підтримку. Крім цього, пропонуємо послуги сучасного насіннєвого заводу, а також сприяння в розвитку картоплярства», – заявив Ю. Кузьм’як.

Серед тих, кого зацікавили умови співпраці, – керівник фермерського господарства «Агро-фортуна К» Володимир Петровський. У фермерстві він уже десять років. Підприємство вирощує сою, соняшник, озимий ріпак і пшеницю. На День поля фермер завітав, аби перейняти досвід колег, дізнатися про умови співробітництва, оглянути сучасну техніку «Контінентал». Він зауважив: знає про діяльність агрохолдингу не з чужих слів – працює з Компанією по сусідству. «Для мене найважливішим чинником співпраці є можливості збуту продукції за найвищими цінами, – зазначив В. Петровський. – Із пропозиціями «Контінентал» я ознайомився, тепер мені потрібен час, аби проаналізувати умови, зважити власні очікування та побажання від співробітництва».

У межах Дня поля компанія також провела виставку сільськогосподарської техніки та обладнання, яке використовують у точному землеробстві. Гості мали змогу ознайомитися з інноваційними технологіями та технічними надбаннями «Контінентал». Зокрема, начальник відділу дистанційного зондування «Контінентал Фармерз Груп» Євген Корнієнко показав присутнім, як працюють безпілотний літак та квадрокоптери, розповів і про внутрішню розробку компанії – наплічник агронома. Технологічні новинки викликали в аудиторії неабияке зацікавлення.

Дні поля в «Контінентал Фармерз Груп» обіцяють зробити традиційними. У такий спосіб керівництво компанії прагне сформувати майданчик для обміну ідеями та досвідом серед аграріїв.