Коронавірус прогресує. Чи готова Україна до надзвичайної ситуації?

За останню добу китайські медики виявили ще 3 тисячі нових випадків зараження людей на коронавірус.

Загальна кількість хворих у Китаї вже сягла понад 17 тисяч (загалом у світі - понад 20 тис.), більше 400 осіб загинуло від пневмонії, яку викликає цей невідомий вірус (за межами країни померло двоє людей). Водночас майже півтисячі пацієнтів виписано з лікарень.

Як повідомляють ЗМІ, зростає кількість країн, що закривають авіасполучення із Китаєм та забороняють в’їзд громадянам із КНР. У самій піднебесній також закрито більше половини аеропортів та інших транспортних сполучень.

Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що носіїв недуги уже виявлено в 26 країнах, серед яких 9 європейських.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін затвердив план запобігання потрапляння та поширення на території України китайського коронавірусу. Лікарні зобов’язали провести навчання з готовності прийняти потенційних пацієнтів. Розробляються плани на регіональному рівні для окремих областей.

Прем'єр також повідомив, що в Україні для цього мобілізували 1,8 тисяч лікарів-інфекціоністів.

Наразі українські вчені розробляють тест-системи для виявлення коронавірусу, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

МЗС, ДСНС, Міноборони та Мінінфраструктури доручено евакуювати з Китаю громадян України.

Керування оперативним штабом з протидії поширенню вірусу передано на рівень Кабінету міністрів. Міністерство Охорони Здоров’я, Міністерство Закордонних Справ, прикордонна служба, Міністерство Внутрішніх Справ, Міноборони, Мінінфраструктури перебувають у посиленій готовності.

Українське МОЗ запевняє, що в Україні хворих на цю небезпечну недугу ще немає і що наші епідеміологи готові до екстренних ситуацій. Проте і у медиків, і у простих українців є побоювання, що у нашій державі не готові боротися з атиповим вірусом, адже в лікарнях та поліклініках немає елементарного забезпечення ліками та предметами для надання першої медичної допомоги, немає інколи навіть простих реактивів для аналізів.

Тим часом, як повідомляють ЗМІ, на Волині, Житомирщині та в Запорізькій областях уже виявлено кілька випадків захворювання на свинячий грип, котрий теж не менш небезпечний, ніж китайський коронавірус...