«Контінентал» завершив сіяти ярі культури й садити картоплю

Минулого тижня компанія «Контінентал Фармерз Груп» закінчила садіння картоплі та завершила сіяти ярі культури на своїх полях. Загалом частка всіх ярих у посівній структурі на 2024 рік сягнула 94 тис. га.

Найбільші площі засіяли соєю – 46,68 тис. га та кукурудзою – 28,83 тис. га. Соняшник у «Контінентал» займає цьогоріч 13 тис. га, цукрові буряки – 3,26 тис. га, а картопля – 1,8 тис. га.

«Цьогорічна посівна особлива передусім погодними умовами, адже тепло настало дуже рано. Вже наприкінці березня ґрунт був нетипово добре прогрітий і достатньо вологий. Тому на початку квітня ми вже мали належну стиглість ґрунту та оптимальні умови для початку посівної кампанії, і це, мабуть, уперше західноукраїнські регіони змогли стартувати з весняним посівом швидше, ніж більш східні, – коментує Костянтин Шитюк, операційний директор «Контінентал Фармерз Груп». – А завдяки якісній підготовці до сезону ще до настання похолодань і дощів ми змогли забезпечити дуже високу продуктивність робіт і належну якість посіву, тому тимчасове погіршення погоди посеред посівної не вплинуло на темп кампанії. Загалом усі заплановані площі ми засіяли в агрономічно оптимальні терміни, завершували посівну соєю та садінням чипсової картоплі».

У «Контінентал» оцінюють розвиток ярих культур як добрий і очікують, що їх сходи будуть планової густоти. На ранніх перших посівах, зокрема цукрових буряків, попри погіршення погодних умов у середині квітня, зауважують високу польову схожість та гарну дружність сходів. Наразі перед виробничим напрямом компанії стоїть головне завдання – високоякісно виконати захист і догляд культур та реалізувати закладений під час сіяння потенціал.