КС України визнав конституційним указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту

Конституційний Суд на закритому засіданні Великої палати учора визнав конституційним указ про розпуск Верховної Ради і призначення позачергових виборів.

Конституційне подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України цього указу президента надійшло в КС 24 травня. Нардепи заявляли, що указ про розпуск ВР не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Автори клопотання зазначали, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 90 Конституції України президент не встановлює відсутність або наявність коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а лише видає указ за наявності юридичного факту - відсутності коаліції депутатських фракцій у парламенті впродовж одного місяця з дня припинення її діяльності. На думку народних депутатів, указ суперечив низці норм Конституції України.

11 червня Конституційний Суд в закритому режимі перейшов до розгляду слухання про відповідність указу президента України Володимира Зеленського нормам Конституції України про розпуск парламенту.

І ось учора слухання завершилися визнанням його конституційності. Отож указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів", згідно з яким день голосування на позачергових виборах депутатів призначений на 21 липня, набуває чинності.