Кобзар у Рогатині – взірець модерного стилю у скульптурі

У місті Роксолани, як іще йменують райцентр Рогатинщини, урочисто відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку. Інакше кажучи, успішно завершили тривалу епопею зі встановлення в Рогатині такої скульптурної композиції. Ідея ця виникла ще кілька десятиліть тому, можна сказати з постанням незалежної Української держави. Та реалізувати її з низки причин вдалося лише тепер.

Головна проблема полягала в тому, що довший час така справа була попросту непосильною для фінансових можливостей міської ради та самої громади, разом узятих. Та поступово ентузіасти як у самому органі місцевого самоврядування, так і серед жителів міста, об’єднавши зусилля, домоглися свого.

Авторами пам’ятника, виготовленого за кошти міської ради в доволі модерному стилі на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці, є народний художник заслужений діяч мистецтв України скульптор Василь Ярич та архітектор Володимир Лаврін. Власне, готовий монумент вартістю понад 420 тисяч гривень прибув до Рогатина ще торік. Але тоді ще не було належно впорядковано площу, на якій його збиралися встановити, – сквер на вулиці Шашкевича неподалік аграрного коледжу, хоча роботи вже тривали.

Реконструкцію майданчика теж здійснили в сучасному стилі – тут з’явилися бруковані доріжки, мармурове оздоблення, лавки й ліхтарі. Загалом роботи у сквері обійшлися місцевому бюджету ще у 1,49 млн. грн. Також заплатили 66 тис. грн за виготовлення проектної документації. І хоча й у громаді теж зібрали 20 тис. грн, проект реалізовували поступово – загалом упродовж трьох років.

– Спасибі усім платникам податків міста, які справно переказують внески до рогатинської скарбниці, – зазначив принагідно під час урочистостей голова Рогатина Сергій НАСАЛИК. – Дякуємо державі, завдяки якій у процесі децентралізації отримали достойний бюджет і стали ґаздами на своїй землі. Велика вдячність громадськості Рогатина, робочій групі, з якою працювали ці роки. Інтелігенції і художникам, котрі супроводжували проект. Скульпторам і архітекторам, з допомогою яких втілювали його у життя…

У святковому дійстві взяв участь і міністр енергетики й вугільної промисловості України Ігор Насалик. Він привітав жителів міста, з якого й сам вийшов, з вагомою подією в їхньому житті, а також потішив присутніх звісткою, що з нагоди відкриття пам’ятника Т. Шевченку Кабмін зробив дарунок активній громаді Рогатина – вирішено виділити з Держбюджету близько 10 млн. грн на розвиток інфраструктури райцентру.