«Карпатський простір» в Івано-Франківську відкрили «Лялькові обереги»

IV міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» («Carpathian Spase») розпочався в Івано-Франківську, якщо скористатися універсальною мовою музики, із затакту. Бо офіційно він стартуватиме 3 травня, але вже 1 травня в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки в рамках фестивалю розпочали свою роботу «Лялькові обереги».

Протягом трьох днів для найменших глядачів і підлітків та й навіть для дорослих театри з України та інших країн покажуть десять вистав. Планували 11-ть, але «Наш театр» із Тбілісі (Грузія) не зміг приїхати до нас з постановкою «Парадісо». Тож отримав запрошення на рік наступний.

Усі інші зібралися в Івано-Франківську, як от театри ляльок із Житомира з казкою «Півтори жмені, або Як Ягнятко мандрувало», з Полтави – з постановкою до 210-річчя Миколи Гоголя «Ніч на Івана Купала» і наші з улюбленою казочокю прикарпатської малечі - з «Котигорошком».

Це програма першого фестивального дня. А 2 травня можна буде потішити дітвору виставою «Легенда про добре серце» від театру з Кишинева, який вперше бере участь у «Лялькових оберегах». Уже завтра о 10 год. актори з Молдови чекатимуть аплодисментів. Пізніше, о 12.30 естафету підхоплять львів’яни, вони презентують «Витівки Лиса Микити». О 14 год. Чернівецький театр ляльок покаже виставу «Підкова на щастя», а вже через дві години їх на сцені змінять гості із Литви, театр «Зуікіс Пукіс» розкаже найменшим історію про «Казковий візок». І це ще не весь театральний день. Увечері, о 20 годині, легендарний театр ляльок із Бреста покаже виставу «Холстомєр». Цю постановку ще близько десяти років тому на міжнародному фестивалі національної класики, котрий започаткував Івано-Франківський театр ляльок «Обереги», було визнано однією з найкращих. І от тепер її привезли знову, тільки гратимуть інші актори.

Завершального дня «Лялькові обереги» мають ще два неймовірні дарунки для дітвори. Вранці, о 10 годині, Київський національний театр оперети, директор і художній керівник якого Богдан Струтинський є засновником фестивалю «Карпатський простір», покаже виставу «АндерСон». Цей мистецький проект зреалізовано за підтримки Українського культурного фонду, і він, за словами Б. Струтинського, виховує толерантність і повагу до людей з особливими потребами, бо це казка із аудіодискрипцією для незрячих дітей.

А о 16 год. театр ляльок із Запоріжжя зіграє виставу для підлітків «Стійкий солдатик».

І вже того самого 3 травня «Карпатський простір» увійде у свій триденний насичений графік, запропонувавши гостям і жителям краю 14 локацій-просторів, мистецькі події від 20 країн-учасниць, топових українських та іноземних хедлайнерів, кінопокази, виставки, кулінарні презентації тощо.

Цьогоріч буде не тільки винна локація, а й уперше - кавова. Також 3 травня відбудеться відкриття «Музею міста».