Карантин – особливий і дуже сприятливий час для читання

В останні два дні перед оголошенням закриття всіх закладів, в тому числі і культурного спрямування, на абонементі центральної міської бібліотеки спостерігався справжній аншлаг: понад сорок відвідувачів прийшли взяти собі книжки для читання.

– Якщо відвідувачі зазвичай беруть не більше шести книжок, то у ці два дні вони брали по 15-20 книжок, роблячи собі запаси на весь період карантину. Навіть маємо нових читачів – два молоді чоловіки – студент коледжу та інженер – записалися до бібліотеки, коли почули, що зачиняються і книжкові крамниці. Студент, серед п’яти книжок, взяв «Відьмак» А. Сапковського, а інженер – книжки на історичну тематику, зокрема про середньовіччя, яким він дуже цікавиться...

І нехай мені хтось тепер розповідає, що бібліотеки не потрібні, – каже завідувачка відділом обслуговування центральної міської бібліотеки Ольга Кирста.

Приходили відвідувачі різного віку, і якщо чоловіки обирають для читання фентезі, історичну та пригодницьку літературу, то жінки читають любовні романи та сучасну українську літературу. Власне одна з відвідувачок, жінка старшого віку, обираючи книжки, так прокоментувала ситуацію: «Я без хліба можу обійтися, а без книжки – ні».

Тож, читаємо. Дітям і собі. Як і книжки з бібліотек, так й ті, що придбані чи подаровані колись, роками терпляче чекали на особливий час, коли їх нарешті візьмуть у руки і почнуть читати. Бо він настав – цей особливий і дуже сприятливий час для читання…