Енергоефективна громада. Долина: в рамках проєкту «Впровадження енергетичної відзнаки в Україні»

Відбулася перша робоча зустріч голови Долинської міської ради територіальної громади Івана Диріва з виконавчим директором, керівником Національного офісу Європейської енергетичної відзнаки в Україні Святославом Павлюком та представниками Асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕЕМУ). Участь у ній взяли також заступники міського голови М. Табаркевич та А. Курташ, депутати міської ради В. Смолій та С. Гаргат, фахівці фінансового та економічного управлінь, місцевого економічного розвитку та проектної діяльності, містобудування та архітектури, впорядкування та житлово-комунального господарства.

Учасники зустрічі в місті Долині.

Після ознайомлення із напрямами діяльності АЕЕМУ сторони означили план роботи та наступні кроки, образно кажучи, зі впровадження в життя громади Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ). Рішення ж сесії Долинської міської ради про приєднання до ЄЕВ та до Європейської ініціативи «Угода мерів щодо клімату та енергії» було прийнято ще 21 квітня цього року.

Йшлося під час зустрічі і про напрями підтримки громад АЕЕМУ, зокрема виконання зобов’язань у межах «Угоди мерів…», впровадження системи сертифікації та управління якістю, якою є ЄEВ. Обговорювали й алгоритм поворотної фінансової допомоги для підтримки модернізації житлового фонду, а також технічний консалтинг від Української некомерційної енергетичної агенції.

Як підсумок зустрічі – підписано двосторонню угоду про співпрацю. Заступник керівника Національного офісу Європейської енергетичної відзнаки В. Волков, консультант ЄЕВ О. Дей та експерт ЄЕВ В. Кудрявцева озвучили план впровадження системи сертифікації та управління якістю Європейської енергетичної відзнаки у Долинській територіальній громаді.

Наступні кроки – створення координаційної робочої групи, напрацювання фахівцями муніципалітету спільно з консультантами Національного офісу ЄЕВ первинної оцінки і плану дій.