Депозити в банку: всі «за» та «проти»

 

Коли доходи перевищують витрати, а накопичення зростають, постає питання використання цих коштів. Так, можна здійснити велику покупку, оновити техніку чи оплатити відпочинок, однак набагато кращий варіант — змусити гроші «працювати» та заробляти таким чином більше. Як це зробити? Один із доступних способів — банківські депозити. Розповідаємо, які переваги та недоліки має цей фінансовий інструмент.

Переваги депозитів

  • Швидкість відкриття. Щоб відкрити банківський вклад, достатньо відвідати найближче відділення банку та принести суму, яку хочете покласти на депозит. Більшість банків пропонують навіть онлайн реєстрацію депозитів, а отже вся процедура займе кілька хвилин часу.
  • Відсутність необхідності в навичках та знаннях. Щоб торгувати на фондовому чи криптовалютному ринку, потрібні знання та вміння технічного та фундаментального аналізу ринку, інструментів торгівлі та багато іншого. Для відкриття ж депозитів не потрібно абсолютно нічого: достатньо лише оформити договір, віддати гроші банку та забрати наприкінці терміну вкладу свої кошти разом з відсотками. Депозити від Ідея Банк — це 9 різних видів вкладів з дохідністю до 20% річних, що є одним із найвищих значень на ринку. Мінімальний депозит в банку становить 100 гривень, а мінімальний строк вкладу — 1 місяць.
  • Пасивний дохід. Власний бізнес — це постійна витрата часу на контроль, адміністрування та управління. Те ж саме стосується трейдингу, здачі в оренду нерухомості та роботи з цінними паперами. Депозити ж приносять повністю пасивний дохід: залишається лише чекати дати виплати та отримати кошти наприкінці терміну вкладу.
  • Мінімальні ризики. Цінні папери, криптовалюта, нерухомість, власна справа та інші види інвестицій завжди йдуть рука об руку з ризиками, і подекуди ці ризики є критично високими. Банківські депозити, своєю чергою, є найменш ризикованим видом вкладень: повернення коштів гарантується банком, а навіть у випадку його банкрутства Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повертає 100% вкладень клієнтам установи протягом дії воєнного стану (після 3 місяців з моменту його скасування — до 600 тисяч гривень).
  • Невеликі інвестиції. Більшість банків залучають до вкладів вже від 1000 гривень, тоді як для відкриття власної справи може знадобитись від $1000, а для торгівлі іноземними цінними паперами та криптовалютою — від $100-500.
  • Фіксована винагорода. Відсоток винагороди за депозитами фіксований протягом усього вкладу, тоді як дохідність криптовалюти чи цінних паперів може змінюватись щохвилини. 

Недоліки банківських вкладів

Депозити, як і будь-який інший інвестиційний інструмент, має свої недоліки, серед яких:

  • Низька дохідність (до 20% річних) порівняно з торгівлею цінними паперами та криптовалютою;
  • «Замороження» коштів на період депозиту (якщо дострокове зняття не передбачено);
  • Втрата всіх накопичених відсотків при достроковому закритті депозиту (якщо доступно);
  • Стягнення податків з прибутку (18% ПДФО та 1,5% військового збору).

На правах реклами