День незалежності України – без святкового параду…

Президент України Володимир Зеленський 11 липня підписав указ про святкування Дня незалежності без військового параду. А 300 млн гривень, які могли б піти на його проведення, виплатять військовослужбовцям у вигляді премій. Будуть лише молебні, покладання квітів та тематичні заходи, повідомляє Сensor.net.ua.

Президент доручив Кабміну розробити, затвердити і забезпечити виконання плану заходів з відзначення 28-річчя Незалежності України.

Як повідомляє прес-служба президента, уряду доручено 23 серпня цього року, в День Державного прапора України, передбачити проведення в Києві та інших населених пунктах, закордонних дипломатичних установах України офіційної церемонії урочистого підняття Державного прапора України. А 24 серпня, у День незалежності України, забезпечити проведення урочистих заходів у Києві й інших населених пунктах за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, представників інших держав, міжнародних організацій, духовенства, громадськості.

Також доручено провести церемонії покладання квітів до пам'ятників і пам'ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників операції об'єднаних сил, АТО, заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій та Луганській областях.

Запропоновано провести тематичні наукові, науково-практичні конференції, круглі столи, присвячені 28-й річниці проголошення в 1991 році незалежності України; інформаційно-освітні та патріотично-виховні заходи, спрямовані на поширення знань про події та персоналій багатовікової історії українського державотворення, виховання поваги до державних символів України.

Уряду доручено сприяти реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на зміцнення національної єдності, консолідації суспільства у справі розвитку держави, розвитку міжрегіональних зв'язків, поширення інформації та знань про Україну, утвердження її позитивного іміджу в світі; забезпечити широке висвітлення підготовки та відзначення цих дат, трансляцію тематичних передач і фільмів.

Уряд має звернутися до релігійних організацій з пропозицією провести 24 серпня 2019 року молебні за Україну.

Міністерство закордонних справ України має забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України за участю представників української громадськості за кордоном заходів із відзначення Дня Державного прапора України та 28-ї річниці Незалежності України.

Київській міській, обласним державним адміністраціям необхідно забезпечити розробку і реалізацію регіональних планів заходів із відзначення 23 і 24 серпня.

МВС, СБУ, Київській міській, обласним державним адміністраціям вжити в межах компетенції заходи щодо гарантування порядку, безпеки і прав громадян під час проведення відповідних заходів.