Бібліотеку Oodi в Хельсінкі цього року визнано найкращим книгосховищем у світі

В Афінах на Всесвітньому конгресі Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ, приуроченному до Міжнародного дня бібліотек, який у світі відзначають 30 вересня, визначено найкращу бібліотеку світу. Нею стала бібліотека Oodi в Хельсінкі.

Сама бібліотека розташована на третьому, останньому поверсі, де є читальні зали з унікальним книжковим фондом, в якому зібрані періодичні видання на 17 мовах світу. В залах створено всі умови для комфортного читання. Навіть якщо до бібліотеки прийде молода сім’я з немовлятами – то й для них є все необхідне: дивани і крісла, мікрохвильовка для підігріву їжі для дитини, також тут можна пригоститися безкоштовним чаєм і кавою, скористуватися Wi-fi.

А два перші поверхи займають зали для лекцій і масових заходів, ресторан для сімейних зустрічей і дружніх вечірок, зелений куточок для відпочинку, студії аудіо- і відеозапису, майстерні з комп’ютерами, 3D-принтерами, а також швейними машинками і електроінструментами, користуватися якими може кожен, в тому числі і іноземці.

Триповерхова будівля нової бібліотеки стала доповненням культурно-медійного простору столиці, до якого входять Будинок Музики, палац «Фінляндія», приголомшливий приклад архітектури XXI століття – Sanoma House і музей сучасного мистецтва Kiasma.

Бібліотека Oodi гостинно відчинила свої двері 5 грудня 2018 року, напередодні 101-го Дня незалежності країни, і на відкриття вишикувалася черга майже в 100 метрів. Її будівництво обійшлося у $100 млн., а щорічні витрати сягнуть $8 млн..

Цього року заявки на звання кращої бібліотеки року подали16 бібліотек з різних країн світу. У фінал вийшли, окрім Oodi, Green Square Library and Plaza (Австралія), Bibliotheek LocHal (Нідерланди) і Tūranga –Christchurch Central Library (Нова Зеландія). Нагорода в сумі 5000 доларів США представлена спонсором - компанією «Systematic».