7 делегацій покинули зал засідань ПАРЄ після підтвердження повноважень РФ в Асамблеї

ПАРЄ повністю підтвердила повноваження російської делегації в асамблеї, і в резолюції не згадуються жодні санкції проти Росії. Тобто делегація РФ повернулася до роботи в Раді Європи з повним набором повноважень, чого і домагалися в Кремлі.

Комітет ПАРЄ відхилив поправки, які передбачали санкції щодо країни-агресора. Представники 7 держав - членів Ради Європи у її парламентській асамблеї оголосили заяву про спільні дії на знак протесту проти повернення росіян в Раду Європи і влаштували демарш, покинувши залу засідань.

"Відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, котра вдалася до збройної агресії щодо інших держав, до отруєнь людей, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократію в Європі", - йдеться у документі, зачитаному в залі після завершення дебатів.

Спільно підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії заяву зачитав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв. Він заявив: те, що сталося цього тижня в ПАРЄ, є абсолютним прецедентом, адже майбутнє Ради Європи тепер під загрозою в цілому, оскільки Рада Європи втрачає довіру людей, яких вона захищає.

У спільному документі сказано, що проводитимуться щодо цього питання консультації з парламентарями та урядами своїх країн про спільні дії в ПАРЄ на наступних сесіях.

Українські парламентарі, як і планували, залишають ПАРЄ до кінця поточної сесії. Правда, не всі депутати погодилися на такий крок, адже у четвер (сьогодні) буде розглядатися важлива резолюція щодо Бориса Нємцова і вони хочуть бути на слуханні цього питання.