В Івано-Франківську парламентарі обговорили проблеми трансплантації

В Івано-франківську відбулось виїзне засідання підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«Сьогодні в області ми маємо перші успішні приклади проведення трансплантації органів від нерідних родичів, – повідомила голова Івано-Франківської ОАд Світлана Онищук. – Ми пишаємося цим, адже люди отримали ще один шанс на повноцінне життя».

Зі здобутками щодо проведення трансплантацій на Івано-Франківщині медичну спільноту привітала голова підкомітету Оксана Дмирієва. Народна обраниця зазначила, що на сьогодні чітко прописані порядок до проведення трансплантацій та умови відповідальності. Також наголосила, що для здійснення пересадок органів лікарням необхідно отримати ліцензію та оснастити медичний заклад обладнанням. Разом з тим, повинні бути створені консиліуми лікарів для встановлення діагнозу «клінічна смерть мозку».

«Незважаючи на пандемію коронавірусу, лікарі продовжують здійснювати пересадку органів, тим самим рятуючи людське життя, – розповіла Оксана Дмирієва. – Сьогодні в медичних закладах, які мають відповідні ліцензії та необхідне обладнання, здійснюються всі види трансплантацій».

Очільниця підкомітету також повідомила, що для прозорості проведення трансплантацій в Україні створена та функціонує Єдина державна інформаційна система, яка репрезентує весь процес проходження людських органів від донора до пацієнта.

Також йшлося про основні кроки на шляху до донорського етапу, зокрема: діагностику клінічної смерті мозку, отримання згоди представників донора, ефективне кондиціонування і оперативне втручання. Серед проблем, пов’язаних із трансплантацією, виокремлювали: несвоєчасний початок процедури діагностики смерті мозку, передчасний початок процедури діагностики смерті мозку, недостатнє оснащення лікарень і відносно невеликий відсоток лікарів, котрі вірять у «діагноз смерті мозку».

Зазначалося, що за попередній рік витрачено понад один мільярд гривень на трансплантацію органів, які відбувалися в інших країнах.

До слова, станом на 25 жовтня в області на обліку перебуває 81 пацієнт з пересадженими органами. Щорічно ця кількість збільшується. За останній рік маємо приріст 11 осіб.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.