Прикарпатські споживачі отримають одну «платіжку» за електроенергію

В Україні з 1 січня 2019 року стартувала реформа ринку електроенергії, ініційована керівництвом держави. Про це повідомили в АТ «Прикарпаттяобленерго».

«З 1 січня 2019 року такі організації, як обленерго, не продаватимуть електричну енергію. Відтепер, щоб продовжити споживати електроенергію, прикарпатці укладають два договори: про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу та про постачання електричної енергії з обраним електропостачальником або постачальником універсальних послуг. З початку 2019 року АТ «Прикарпаттяобленерго» виконує функції оператора системи розподілу електричної енергії на Івано-Франківщині. Це означає, що у зв'язку з новим Законом "Про ринок електричної енергії", до обленерго потрібно буде звертатися з питань якості електропостачання, нового підключення або заміни лічильника. Компанія також буде відповідати за експлуатацію і ремонти ліній передач, підключення та відключення споживачів, а також допоможе з установкою приладів обліку електроенергії. А з питань нарахувань і розрахунків вартості, умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію консультуватиме постачальник універсальної послуги або ж інший постачальник за вибором клієнта», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: З лютого прикарпатці платитимуть за світло двом компаніям

Оскільки електропослуги споживачу надаватимуть одразу дві компанії, офіційні взаємини потрібно оформити з кожною із них.

«Щоб офіційно оформити взаємини з обленерго побутовим клієнтам достатньо виконати одну із трьох умов: надалі споживати електроенергію, про що свідчитимуть показники лічильника електроенергії, оплатити електроенергію за рахунком, який споживачам доставлять з нового року або ж підписати заяву-приєднання, яку контролери доставлять у кожен дім, і повернути їх за адресами компаній чи у Центри обслуговування клієнтів», - йдеться у повідомленні.

До слова, для населення автоматично з нового року договір укладається також із компанією-постачальником універсальної послуги, але клієнт має можливість обрати для себе іншого постачальника електроенергії. У такому випадку договір потрібно укладати особисто.

«За новими правилами, усі розрахунки за електричну енергію здійснюються через компанію-постачальника. З 1 лютого 2019 року споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. У рахунку будуть дві окремі позиції: за послуги постачання електроенергії та за послуги розподілу, але клієнти, для зручності, сплачуватимуть загальну суму. За інформацією НКРЕКП, вартість послуг поки не зміниться», - повідомили АТ «Прикарпаттяобленерго».