Журналісти зі східних областей ознайомилися з Івано-Франківськом

У рамках всеукраїнського прес-туру в Івано-Франківську впродовж 21–22 березня перебували журналісти зі східних областей України з метою ознайомлення з економічним і соціально-культурним розвитком, впровадженням реформ тощо.

Представники ЗМІ спілкувалися з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, з Почесним консулом Угорщини в Івано-Франківській області Василем Вишиванюком, ознайомилися з унікальним міжнародним проектом «Книга Добра», а також побували на міських підприємствах «Електроавтотранс» та «Полігон», відвідали «Промприлад. Реновація», міську лікарню та ін.

У форматі прес-туру журналісти зустрілися з директором–художнім керівником Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І. Франка Ростиславом Держипільським – народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії, та подивилися виставу «Слава героям!».

Під час відвідин центральної міської лікарні: у центрі – головний лікар Тарас Масляк За круглим столом із прикарпатськими журналістами

Організатор відвідин журналістами міста Івано-Франківська – Харківський прес-клуб за сприяння Івано-Франківської обласної організації НСЖУ.

Людмила ДОЛЯ, координатор Харківського прес-клубу:

– Уже два роки ми завдяки українській медійній програмі «Іnternews» та фінансовому сприянню Американської агенції з міжнародного розвитку – USAD реалізуємо проект «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа» – організовуємо журналістські тури із заходу на схід і навпаки. Бо вважаємо, що Україну потрібно «зшивати» і таким чином. Даємо можливість представникам ЗМІ і поділитися досвідом, і набути його. Загалом це вже другий нами організований прес-тур, а в Західну Україну – перший. Узимку ми знайомилися з Харковом. До Івано-Франківська завітали журналісти із шести областей – Донецької, Луганської, Сумської, Харківської, Чернігівської і Одеської. Важко сформувати програму прес-туру в іншому регіоні, тож ми дуже вдячні за сприяння і допомогу голові Івано-Франківського обласного осередку НСЖУ Лілії Боднарчук та секретареві Вікторії Плахті.

Лілія БОДНАРЧУК, голова Івано-Франківської обласної організації НСЖУ:

– Під час організації прес-туру ми враховували побажання наших колег журналістів – що вони хотіли подивитися, з ким поспілкуватися і який досвід перейняти. Їх цікавили медицина, сортування і утилізація відходів, громадський транспорт і т. ін. Представникам ЗМІ зі сходу України нині важко працювати, враховуючи сучасні реалії війни. Ми змогли поділитися досвідом з колегами, а незабаром ознайомимося і з роботою українських ЗМІ у східних регіонах. Всі гості були однозначні у своїх враженнях: ми – єдині і нас не розділити.

Лариса БІЛОЗЕРОВА, журналістка з Донецька:

– Сьогодні я вимушена жити в Києві. В Івано-Франківську у мене були друзі ще до війни, тож організований прес-тур став доброю нагодою з ними зустрітися та познайомитися з новими. І локації, з якими ми ознайомилися, для мене також нові. Наприклад, ще кілька років тому я чула про «Промприлад», а тепер мала нагоду побачити, як втілюється в життя креативна ідея. Також побачила міську лікарню європейського рівня і була вражена. Таких комфортних умов для хворих я не зустрічала ні в Києві, ні в Донецьку. А ще дивовижа – відвідини Івано-Франківського драмтеатру, де ми подивилися виставу «Нація». Історія мого знайомства з колективом і його керівником сягає ще 2013 року, коли Ростислав Держипільський та Марія Матіос привозили «Націю» в Донецьк. Тоді на кожному глядацькому кріслі були невеличкі ляльки-мотанки. Казали, що їх виготовляли разом усі артисти театру. Ця лялька і досі у мене є – в Донецьку оберігає моє житло. І слава Богу, туди ще ніхто не вдерся.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами