Здоров’я із зубів починається

Стоматологічний центр доктора Алі міститься за адресою: вул. Південний бульвар, 24-б

Ця приватна стоматологічна клініка працює в Івано-Франківську вже понад 10 років. Вона спочатку мала інші назву й логотип, а нині пацієнти знають її як DR ALI’S DENTAL CENTER, тобто стоматологічний центр доктора Алі. Підвищили статус цього закладу до центру, перейменували клініку з огляду на розширення спектра медичних послуг, що їх тут надають і дорослим, і дітям. На розмову з доктором Аль-Буднаіном Алі наприкінці його робочого дня декілька хвилин зачекав у м’якому кріслі в затишному фоє центру, поки він, за стоматологічною спеціальністю лікар хірург-ортопед, не завершив прийом пацієнта. І ось директор і власник клініки, приязно усміхнений, уже вітається зі мною, знайомимось. 30-річний доктор Алі, який закінчив стоматологічний факультет Івано-Франківського національного медичного університету, – лікар вмотивований і перспективний. Він виступає на конференціях українських стоматологів – ділиться своїм досвідом лікування пацієнтів, бере участь і в таких міжнародних зібраннях своїх колег за фахом. Запитую:

– Докторе Алі, які види стоматологічних послуг можуть одержати в клініці DR ALI’S DENTAL CENTER ті, хто має проблеми із зубами?

– Почну з дітей – у них теж нерідко болять, псуються, випадають зуби. Хлопчикам і дівчаткам ми надаємо усі види послуг: терапевтичні – лікування і пломбування кореневих каналів та хірургічні – видалення зубів, відновлення їх на місці втрачених молочних.

– Знаємо, що багато дітей та й навіть дехто з дорослих панічно боїться відвідувати кабінет зубного лікаря…

– Це дентофобія, тобто патологічний страх пацієнта перед процедурами, які здійснює лікар під час лікування зубів. Утім, сучасні діти (та й ті дорослі, котрим притаманний такий страх) мають можливість уникнути цієї фобії – в нашій клініці впроваджено метод лікування пацієнтів у медикаментозному сні, який понад два десятиліття тому почали використовувати в практиці дитячої стоматології в європейських країнах і США. Там хлопчикам і дівчаткам, особливо найменшим, переважно уві сні роблять різні маніпуляції із зубами. Певна річ, у медиків нашої клініки батьки мають спершу проконсультуватися, у яких випадках ті рекомендуватимуть саме так лікувати їхніх синочків і донечок.

Доктор Аль-Буднаін Алі зі своєю командою однодумців. Відзнаки клініки.
– Наскільки безпечно для дитини лікувати її таким методом?

– Маємо високотехнологічний наркозний апарат, надійний і перевірений, що забезпечує високу якість анестезіологічних процедур. Коли лікуємо дитину уві сні, то можна не хвилюватися за її здоров’я: анестезіологічна бригада моніторить усі життєво важливі функції організму малого пацієнта, швидко й належним чином реагує на будь-які зміни його стану. Батьки, привівши дітей до стоматкабінету, під час їх лікування за таким сучасним методом перебувають у фоє центру, а потім разом з ними протягом 30-60 хвилин – у кімнаті відпочинку. Медикаменти, які застосовуємо, найвищої якості, їх дія закінчується після наркозу через короткий термін, тож діти можуть швидко й безпечно повернутися додому.

– А тепер, будь ласка, розкажіть, які послуги в DR ALI`S DENTAL CENTER надають дорослим пацієнтам.

– Це ті самі терапевтичні маніпуляції (лікування кореневих каналів, карієсу) та хірургічні – видаляємо і протезуємо зуби, ставимо коронки, імплантати. Ми стараємось повсякчас підтримувати імідж нашого центру як однієї з найкращих стоматологічних клінік міста й області, тож позиціонуємо себе як медичний заклад, куди приходять люди не лише для обстеження висококваліфікованими спеціалістами і, так би мовити, планового поліпшення свого стоматологічного здоров’я, а й звертаються до нас по допомогу пацієнти з гострим болем зубів чи то з якоюсь іншою складною проблемою. І в цих важких випадках ми надаємо кожному повноцінне лікування, як кажуть, від А до Я. Люди старшого віку ще добре пам’ятають методи радянської стоматології, коли лікування здійснювали без уколів, тож пацієнти сприймали його як жорстке й агресивне. От звідки оця боязнь зайвий раз піти на прийом до стоматолога, який оглянув би зуби і за потреби почав їх лікувати, щоб запобігти переростанню поки що невеликого ушкодження зуба у велику проблему для пацієнта з можливістю його втрати.

– Які саме стоматологічні спеціалісти працюють у вашому центрі?

– Це три терапевти, два ортопеди, два дитячі лікарі, два ортодонти, один хірург, два пародонтологи та два лікарі-анестезіологи, яких ми долучили до нашої команди порівняно недавно, перед тим, як впровадили в клініці трохи більше як понад два роки тому згадане безболісне й безпечне для здоров’я дітей і дорослих лікування зубів у медикаментозному сні. Серед івано-франківських клінік наша вирізняється тим, що тут лікарі є не загальними лікарями-стоматологами, а вузькими фахівцями, тобто кожен виконує якусь частину надання центром стоматологічної допомоги пацієнтам: хтось спеціалізується на лікуванні лише кореневих каналів, а хтось – на виконанні хірургічних маніпуляцій, функцій ортодонта, ортопеда, дитячого лікаря.

– Надання високоякісних послуг пацієнтам вимагає від лікаря водночас і необхідних теоретичних знань, і належних практичних навичок для проведення стоматологічних маніпуляцій…

– Для цього, на моє переконання, належить вчитися не тільки з посібників, черпати інформацію про новітні методи лікування не лише із соціальних мереж, а й запозичувати фахові вміння безпосередньо від фахівців найвищої кваліфікації. Від, скажімо, знаного закордонного професора й водночас практика медицини, котрий охоче відкриває для українських медиків секрети свого фаху. Наша клініка впродовж останніх років витрачала немалі суми коштів на таке навчання лікарів. Вони раз на три місяці проходять курси підвищення кваліфікації: нині, на жаль, через воєнний стан – лише в Україні, а раніше їздили і в країни Європи. Вважаю, що без вивчення найсучасніших технологій стоматологічної практики, без здобуття спеціалістами клініки нових знань годі сподіватися на зростання їхнього професійного рівня.

– Утім, щоб імплементувати в практику найкращий світовий стоматологічний досвід, потрібно мати й відповідне медичне обладнання…

– Наша філософія полягає якраз у тому, що лікування дорослих і дітей без застосування новітніх технологій, яке своєю чергою можливе лише за належного технічного оснащення закладу, означає тільки продукування недолікованих пацієнтів. Отож щоб лікарі клініки DR ALI`S DENTAL CENTER могли працювати за методами світової стоматологічної практики XXI століття, вкладаємо максимум коштів у придбання обладнання, зокрема найсучасніших мікроскопів та стоматологічних крісел, внутрішньоротових сканерів та різного виду апаратів для проведення рентген-діагностики пацієнтів. Адже саме завдяки використанню можливостей такого обладнання на 100% ми гарантуємо пацієнтові довгочасний результат лікування, а саме це вирізняє нашу клініку серед багатьох у місті.

В іншому разі лікування було б важким та довгим і ми просто не змогли б дати людині повну гарантію щодо очікуваного позитивного його результату. До того ж при наданні послуг пацієнтам використовуємо суто сертифіковані матеріали, які вважають найкращими в Європі. Ми замовляємо у фармацевтичних компаній лише ті матеріали, на яких зроблено не менше трьох тисяч досліджень з різними пацієнтами з різних країн. От якраз таких матеріалів, що дорожчі від інших, зате належно перевірені, на ринку мало.

Роблю такий висновок і на підставі того, що до нашого центру потрапляє чимало пацієнтів після дешевшого для них – так званого бізнес-лікування в деяких приватних закладах. Так, у місті є нині багато приватних клінік, і не тільки стоматологічних, та я поділив би їх умовно на дві групи: це та медицина, яка займається бізнесом, і та, яка надає високоякісне лікування. Коли я навчався в Івано-Франківському медуніверситеті, то хотів у майбутньому бути тим фахівцем, хто дає людям здоров’я, нехай його послуги й дорожчі, зате якісні, а не реалізує у своїй медичній діяльності бізнес-варіант, тобто лікує людей, як-то кажуть, дешево й сердито. Отож медики нашого центру не женуться за якнайбільшою кількістю пацієнтів: у колективу закладу на першому плані – якість надання послуг стоматологічним хворим.

Клініку DR ALI’S DENTAL CENTER пацієнт обирає, довіряючи нам своє здоров’я, – і бачить наприкінці лікування очікуваний результат ефективної роботи стоматологів, у довгочасності якого потім переконується. Надаємо широкий спектр послуг з гарантованим саме таким позитивним результатом лікування, а отже, і з відповідною їхньою вартістю. У цьому відмінність нашої клініки від багатьох інших у місті.

– А в чому, власне, полягає гарантія, яку даєте тим, хто лікується у стоматологічному центрі доктора Алі?

– У тому, що якщо після лікування в нашій клініці у пацієнта виникає якесь ускладнення й він не в змозі вдома з допомогою медикаментів допомогти собі, то знову звертається до нас і ми розв’язуємо цю проблему. Зрідка, але буває, що в людини починаються якісь фізіологічні зміни, пов’язані з пролікованими зубами, – сколюється коронка чи протез, вона відчуває в роті присмак використаних при лікуванні матеріалів. Ми, звичайно, зарадимо такій прикрості нашого пацієнта. Вона може бути зумовлена якимось мінімальним дефектом матеріалу, придбаного для клініки, або фізично-механічним ушкодженням пролікованого зуба, або ж організм пацієнта не впорався із запальним процесом. Ми надаємо тим, хто у нас лікується, гарантію до двох років на кожну роботу, яку виконуємо. З цією метою зберігаємо за допомогою сучасних гаджетів на кожного пацієнта текстову інформацію і фотознімки проведених йому маніпуляцій з тим, щоб могли надати гарантовану стоматологічну допомогу навіть коли людина перебуває в іншому місті – для цього вона має звернутися в місцеву клініку, а ми дистанційно через інтернет керуватимемо проведенням нової маніпуляції. Певна річ, при оформленні гарантійного документа його підписують дві сторони – лікар і пацієнт, який своїм підписом підтверджує згоду на обрану лікарем методику лікування.

– Клініка DR ALI`S DENTAL CENTER, з Ваших слів, прагне запозичити для користі пацієнтів найкращий досвід зуболікарської практики не лише європейський, а й набутий в інших частинах світу. А як би Ви оцінили рівень надання стоматологічної допомоги пацієнтам загалом у нашій країні?

– В Україні раніше, навіть уже в часи її незалежності, стоматологи лікували зуби пацієнтам примітивними, ледь не допотопними, відсталими від світового поступу в стоматології методами радянської медицини або ж робили це неякісно. Проте за останні роки українці зробили такий ривок у цій галузі, що досягли тепер такого рівня стоматологічного лікування, який – я не перебільшую – по праву можна вважати одним із найвищих у світі. Певна річ, ідеться про клініки, передові у цій сфері медицини. Від наших пацієнтів, які тривалий час перебували за кордоном і лікували зуби у Польщі, Угорщині, Швейцарії, США, не раз чув, що тамтешні стоматологи були приємно вражені, побачивши, наскільки якісно у них проліковані зуби стараннями працівників івано-франківської клініки DR ALI`S DENTAL CENTER.

Ідеться про буквально врятовані нами зуби пацієнтів, котрих у деяких закладах лікували неякісно і це призвело до ускладнень, тож вони, почувши нову рекомендацію лікарів тих закладів: «Видалімо просто цей ваш хворий зуб!», звернулися до спеціалістів нашої клініки як до останньої своєї надії. Таким пацієнтам ми кажемо: «Видалити зуб – це як видалити орган людини. Спробуємо дати вашому зубу ще один шанс». Ефективне надання складної стоматологічної допомоги тим, хто до нас звертається, становить великий обсяг послуг клініки. Звісно, що закордонний спеціаліст бачить в українського пацієнта позитивний результат лікування зубів у нашому центрі, як і їх протезування та імплантації.

Зазначу, що основний напрям і мета діяльності медиків клініки DR ALI`S DENTAL CENTER – це не тільки здоров’я постійних та молочних зубів пацієнта, а й їхня естетика. Здоров’я забезпечуємо якісним лікуванням зубів, естетику – новітніми методиками стоматології й сучасними матеріалами, саме їх використовуємо при художній реставрації зубів, з них виготовляємо коронки й вініри. Також відновлюємо у пацієнтів з допомогою імплантатів втрачені зуби. Я б так сказав: у наш час кожна людина має право на здорові зуби й білосніжну усмішку, яка надає їй більшої впевненості у спілкуванні з оточенням. А кожна жінка або чоловік хоче справляти на всіх позитивне враження уже своїм гарним зовнішнім виглядом.

– У фоє клініки DR ALI’S DENTAL CENTER на вул. Південний бульвар, 24-б висить на стіні чимало нагород вашому колективу і Вам особисто як його керівникові. Скажімо, одна з відзнак – від медіакорпорації «RIA». Вона засвідчує, що ваш заклад став «Народним брендом» 2021 року, посівши перше місце в Україні у номінації «Стоматологічна клініка». Торік вам вручили диплом переможця конкурсу «Знак якості» серед івано-франківських закладів та фірм різних галузей за надання високоякісних послуг. Поряд на стіні – подяки від Головного управління Національної поліції й територіального управління Служби судової охорони в області…

– Так, ці нагороди нас тішать, а з другого боку, зобов’язують і далі високо тримати марку центру, виправдовувати довіру наших пацієнтів. Не менш приємно чути й усні подяки за професіоналізм у роботі й чуйність медиків закладу, зокрема від учасників АТО/ООС, військовослужбовців ЗСУ – захисників України в час повномасштабного російського вторгнення та від членів їхніх сімей. Здобуте визнання клініки DR ALI’S DENTAL CENTER прагнемо підтверджувати фаховим зростанням наших працівників, повсякденною ефективною працею задля поліпшення стоматологічного здоров’я жителів міста й області.

Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.