Заради вшанування волонтерської жертовності. Івано-Франківська обласна рада заснувала медаль «Доблесть Прикарпаття»

34 питання розглянули на засіданні 15-ї сесії обласної ради восьмого демократичного скликання. Зокрема депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за перший квартал 2022 року, який, за даними департаменту фінансів ОДА, перевиконали на 70 мільйонів гривень, або на 110,5% до уточненого плану, і затвердили відповідні зміни до головного кошторису області.

Обранці також внесли зміни до восьми регіональних цільових програм. У тому числі вкотре вдосконалили обласну комплексну програму підтримки сімей загиблих, потерпілих учасників Революції Гідності, осіб, які перебували і перебувають у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян, котрі брали й беруть безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації проти України, починаючи з 20 лютого 2014 року, на 2022–2026 рр. у частині забезпечення безоплатного здобуття вищої, фахової передвищої, професійної освіти дітьми, батьки яких загинули або постраждали у бойових діях.

Заради вшанування жертовності та зусиль, виявлених у волонтерській діяльності, організації і наданні матеріальної, фінансової та іншої допомоги Збройним силам, іншим військовим формуванням України для відсічі збройної агресії рф, спрямованої проти суверенітету і територіальної цілісності України, обласна рада заснувала обласну відзнаку – медаль «Доблесть Прикарпаття».

Водночас депутатський корпус облради схвалив рішення щодо отримання гуманітарної допомоги від Опольського воєводства (Республіка Польща), уряд якого виділив на ці потреби 1 мільйон злотих.

На час воєнного стану в державі та на термін до 12 місяців після його завершення призначено генеральних директорів обласних клінічних – лікарні та кардіологічного центру. Трудові відносини терміном на п’ять років продовжено з директором комунального підприємства «Обласний аптечний склад».

На сесії схвалили й низку рішень, які врегульовують майнові питання у сферах освіти та охорони здоров’я.