Закон про штрафи за руйнування доріг прийняли, а за нерозмитнені автобляхи відтермінували

Нещодавно Президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження пільгового періоду для власників євроблях. Штрафування за невчасне розмитнення іноземних авто знову відтермінували - до кінця листопада цього року. Також від сьогодні, 25 вересня, набуває чинності новий закон про штрафи на дорогах (№1047) - а саме за руйнування доріг перевантаженим транспортом.

Цього закону українці чекали уже давно, особливо жителі маленьких містечок та сіл, де дороги й так погані, а вантажівки їх знищили зовсім. На ремонти ж коштів фактично нема.

Отож аконом встановлено такі штрафні покарання:

  • за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.