Задля соціалізації молодих переселенців у нових громадах

Для того, щоб молоді переселенці познайомилися з місцевою молоддю, громадська організація «Центр соціальних трансформацій» в партнерстві з Молодіжною Радою Маріуполя спільно впроваджують проєкт «YCM», основна мета якого – навчити молодих людей зі шкіл та закладів вищої освіти з Івано-Франківська, Києва, Вінниці та Дніпра як правильно комунікувати з ВПО, аналізувати їх запити та потреби, використовуючи кількісні та якісні методи у дослідженнях, та розробляти проєкти, які допоможуть молодим ВПО соціалізуватися у нових громадах.

Тому днями в центрі «ЯМаріуполь» в Івано-Франківську, а також в Києві, Вінниці та Дніпрі відбулися перші офлайн-вечори настільних ігор, в яких взяли участь місцева молодь та ВПО. Результати заходу показали, що у молоді з різних регіонів є багато спільного. А ця зустріч стала початком великої взаємодії між західними та східними регіонами, зазначили організатори.

Директор «Центру соціальних трансформацій», старший викладач кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія» Данило Метельський наголосив: «Після початку повномасштабної війни чимало молоді із зони ведення бойових дій евакуювалося до Івано-Франківська та знайшли тут не тільки прихисток, але і свій другий дім. Багато молодих людей пішли до міських шкіл та вишів Івано-Франківська та області, але попри це, досі велика їх кількість так і не змогла адаптуватися до життя у новій громаді. Тому громадська організація «Центр соціальних трансформацій» в партнерстві з Молодіжною Радою Маріуполя спільно впроваджують проєкт «YCM», щоб допомогти молодим переселенцям соціалізуватися у нових громадах».

За словами Данила Метельського, результатом проєкту стануть не тільки знання, які отримають його учасники, але й брошура з аналізом стану соціальної адаптації ВПО в Івано-Франківську, Вінниці, Києві, Дніпрі та рекомендації, які будуть передані представникам місцевої влади та профільних департаментів.

Данило Метельський звернув увагу, що основна ціль проєкту полягає в ознайомленні жителів міст з проблемами та запитами ВПО: «На жаль, сьогодні багато ВПО, що переїхали до нових громад не тільки не змогли повністю соціалізуватися, але і не завжди долучаються до життя в новому місті. Коли ми спілкуємося з ними, то часто чуємо, що вони б хотіли завести нових друзів та поділитися досвідом, але не завжди це виходить. Саме тому в цьому проєкті ми вирішили піти іншим шляхом: залучити місцеву молодь та навчити їх аналізувати проблеми ВПО, розробляти проєкти, які допоможуть їм краще соціалізуватися у нових громадах. Таким чином під час навчання учасники будуть спілкуватися, брати участь в іграх та взаємодіяти зі своїми однокласниками, одногрупниками чи просто знайомими ВПО, дізнаються про них набагато більше, що дозволить їм не тільки подружитися, але і подолати стереотипи та упередження один про одного! Результатом цього проєкту стане брошура, в якій будуть описані проблеми молодих ВПО у громаді, як кожен може їм допомогти, та які проєкти варто запровадити, щоб допомогти ВПО краще соціалізуватися. Дослідження та проєкти ми будемо розробляти з молоддю Івано-Франківська і вже в кінці березня плануємо презентувати напрацювання перед представниками місцевої влади».