За 33 дні окупації Бучі рашисти скоїли 9 тисяч воєнних злочинів

Рік тому Сили Оборони України звільнили Бучу. Тоді всі ми вперше побачили свідчення безпрецедентних масштабів звірств ворога.

За 33 дні окупації в Бучанському районі було вчинено більш як 9000 воєнних злочинів. Жахливі цифри… Понад 270 злочинів щодня. Понад 1400 мирних мешканців було вбито. Багато з них — закатовано. Серед загиблих — 37 дітей. Ще 52 дітей було поранено. За цей рік органи прокуратури повідомили про підозру майже сотні військових рф. До суду скеровано обвинувальні акти стосовно 35. Серед них — генерал-полковник, командувач Центрального військового округу рф, який безпосередньо керував окупацією Сумської, Чернігівської та Київської областей. До 12 років позбавлення волі засуджено двох військовослужбовців рф за незаконне позбавлення волі цивільних і мародерство.

«Переконаний, всі ці злочини — не випадковість. Це частина спланованої стратегії росії, спрямованої на знищення України як держави та українців як нації. Ми не зупинимося, поки всі організатори та виконавці воєнних злочинів не отримають вироки. Сьогодні проводимо черговий раунд дискусій з міжнародними партнерами, присвячений розбудові мережі всеосяжної відповідальності за міжнародні злочини», - зазначив Генеральний прокурор України Андрій Костін.