Юрій Якимишин: Офіційне працевлаштування найманих осіб повинно стати беззаперечним обов’язком кожного роботодавця

До 1 лютого фахівці Головного управління Державної податкової служби (ДПС) в Івано-Франківській області спільно з представниками територіальних структур Держпраці та Пенсійного фонду України проводили роз’яснювальну кампанію серед суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування, щодо недопущення роботодавцями найманих осіб до роботи без оформлення трудових відносин.

– Під час першого етапу кампанії співробітники контрольних органів провели зустрічі з представниками бізнесу в різних секторах, на яких укотре наголосили на негативних наслідках нелегалізованої праці як для роботодавців і їхніх працівників, так і для економіки країни загалом, – зазначив у коментарі для «Галичини» виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області Юрій ЯКИМИШИН. – Роз’яснювальну роботу вели також шляхом безпосередніх візитів співробітників контрольних органів до суб’єктів господарювання за місцем здійснення господарської діяльності. Після таких відвідин роботодавці могли добровільно належно оформити на роботу всіх своїх працівників, якщо доти серед них були й такі, хто працював нелегально, не чекаючи застосування до них штрафних санкцій. З початку ж лютого співробітники контрольних структур здійснюють уже перевірки того, як роботодавці дотримуються чинного законодавства, і в разі виявлення в них порушень їм доведеться сплатити значні штрафи.

Такі заходи здійснюємо відповідно до доручень прем’єр-міністра Олексія Гончарука та голови ДПС Сергія Верланова. Та хотів би принагідно нагадати роботодавцям Прикарпаття, що дотримання законодавства про працю має бути для них не тимчасовим явищем, вони мають працювати у правовому полі постійно, а не лише під час посиленої уваги до цього держави. Дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю, легалізація робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень – це все повинно стати беззаперечним обов’язком кожного роботодавця.

Мар’яна МОРОЗ.

Начальник відділу комунікацій ГУ ДПС в Івано-Франківській області.