Європа хоче повернути українських заробітчан

Спецрейси із заробітчанами вже зустріли у Фінляндії. Прибувають все нові й нові чартери з України. Саме на наших працівниках, як виявилось, тримаються тисячі фінських ферм, і без українців врожаю просто не буде. У Польщі теж придумали, як повернути українців попри карантинні обмеження. Там готуються організовувати чартерні рейси для наших спввітчизників, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину.

Чому там так радіють робочій силі з України? Мабудь тому, що дешева. І зрозуміло, що наші громадяни скористаються такою нагодою, адже від початку епідемії в Україні безробіття зросло у десятки разів, а обіцянка влади створити понад 500 тисяч робочих місць у наших реаліях скоріш за все залишиться обіцянкою. І навіть якщо в країні є робота, то настільки низькооплачувана, що не дає можливості забезпечити сім'ю найнеобхіднішим.

Міністерство закордонних справ України вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів під час пандемії коронавірусу в світі. Урядовці насамперед вказують на небезпеку здоров’ю українських громадян. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу.

“В умовах поширення пандемії будь-яка подорож — це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли подорож здійснюється літаком. Зараз усі дії уряду спрямовані на те, щоб повертати українців, що застрягли в різних країнах за кордоном, щоб вони могли в безпечних і максимально комфортних умовах жити і переживати ці карантинні заходи. На цьому тлі нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою інтенсивністю. Ми налаштовані конструктивно, ми розуміємо потребу в робітниках у наших партнерів і будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу”, - підкреслив міністр.

Таким чином МЗС не сприятиме організації чартерних рейсів для українських заробітчан, а отже їх поки не виконуватимуть.

Але не зважаючи на такі заяви до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня потрапляють українські заробітчани.