Євромагістраль з «африканським рогом». «Дорога єдності» може стати для Вербилівців Рогатинської МТГ вкрай небезпечною, якщо не прокласти шлях в об’їзд села

Івано-Франківська громадська рада з контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг (Громадська рада) та громадськість села Вербилівців Рогатинської міської ТГ вирішили звернутися через газету «Галичина» з відкритим листом до голови обласної держадміністрації Світлани Онищук.

«Звертаємо Вашу увагу на те, – йдеться в його тексті, – що після ремонту дороги Н-09 «Львів – Івано-Франківськ – Мукачево», яка пролягає через село, різко зросла аварійність! За невеликий проміжок часу у ДТП на цій порівняно короткій ділянці автошляху смертельно травмовано трьох пішоходів.

З огляду на ситуацію, що склалася, жителі села почали звертатись до різних інстанцій. На сесії сільської ради 24 червня 2018 було прийнято рішення звернутися з цим питанням до народного депутата (на той час) В. Шевченка. На звернення громади села зреагувала і Громадська рада, направивши свої пропозиції Службі автодоріг в області (САД). Скажімо, у листі від 4 вересня 2019-го тодішній голова ОДА Д. Шмигаль повідомив, що «САД доручено опрацювати питання можливості проведення у короткостроковій перспективі проєктно-вишукувальних робіт та розробки ТЕО (техніко-економічного обгрунтування. – Ред.) будівництва нової дороги», але його доручення так і залишилось невиконаним.

Вирішено питання з ремонтом південно-східної ділянки рогатинської кільцевої дороги, що дасть змогу відсікти транзит на Бережани, Тернопіль. Таку дорогу передбачив Київський «Діпроміст» у проєкті «Схеми планування території Івано-Франківської області», затвердженому обласною радою 2017 року. Однак загрозливою виглядає ситуація з міжнародним шляхом М-12 (Е-50) «Стрий – Тернопіль – Знам’янка», який продовжено до Ізвариного (новий номер М-30) й охрещено «Дорогою єдності». Тепер цей шлях не проходитиме через центр Рогатина, а під гострим кутом повертатиме на південь і проляже через Вербилівці.

Тобто М-30 накладається на Н-09 (з перевищенням максимально допустимої інтенсивності вдвоє!). Тому необхідно терміново виконати проєкт південно-західної ділянки кільцевої дороги в обхід села Вербилівці, що дасть змогу пустити в об’їзд Рогатина з прилеглими до нього селами транспортні потоки на автошляхах «Стрий – Тернопіль» та «Івано-Франківськ – Львів» (і далі до Польщі). Однак на наші волання до керівництва САД про 100 млрд гривень, виділених на «Велике будівництво», чуємо, що кошти виділяються лише на ремонт наявних шляхів, а про про прокладання нових ніхто навіть не сміє поминатися перед Укравтодором!

Отже, матимемо 1000 км ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ШЛЯХ З «АФРИКАНСЬКИМ РОГОМ» біля Рогатина! Ситуація у селі вкрай напружена, і не хотілося б доводити громаду до крайніх заходів, а саме – до перекриття дороги, що нині часто практикують люди на інших автошляхах».

Лист підписали від Громадської ради – її голова М. Панчишин та його заступник І. Лапінський, актив ради – Я. Попович, І. Романовський, І. Ведерніков, П.Зварич, С. Левицький, С. Тимошів, В. Бойчук, В. Бережанський.