Якщо футбол не просто хобі: як правильно вибрати футбольні бутси

Футбол, як і будь-яка інша командна гра, досить травмонебезпечний. Щоб грати комфортно на різній поверхні, потрібно підібрати футбольні бутси. Звичайно, у дворі хлопчаки часто грають в звичайному взутті. Проте воно не має потрібного зчеплення з грунтом, тому часто трапляється розтягнення зв’язок та інші травми.

Вибір підошви в залежності від поверхні для гри

Спершу потрібно вирішити, на якій саме поверхні ви найчастіше збираєтесь грати, адже універсальних бутс не існує. Саме тому варто звернути увагу на спеціальне маркування підошви:

  • Soft Ground (SG) — для натурального м’якого газону, бутси мають 6-8 основних шипів та 2-4 допоміжних змінних, не підходять для дітей менше 15 років, адже можуть призвести до травмування;
  • Firm Ground (FG) — найпопулярніший варіант для гри на вулиці, підходять для синтетичної та натуральної трави, мають 9-14 шипів довжиною до 1.5 см в формі трапеції, конуса чи трикутника;
  • Multi Ground (MG) — для будь-якого типу поля, крім залу та м’якого газону, підходять в тому випадку, якщо гравець грає на різних поверхнях, але не має можливості купити різні варіанти взуття;
  • Turf (TT) — ідеально підходять для штучного газону та твердої землі, відрізняються маленькими шипами; Artificial Grass (AG) — новий тип бутс, який поки що досить рідко використовується гравцями, підійде лише для гри на штучному газоні;
  • Indoor (IT) — взуття для гри у футзалі, на бетонному покритті чи землі, на підошві зовсім немає шипів.

Тепер у вас є уявлення про те, яка підошва підходить для різних поверхонь та покриттів. Але це ще не все. Варто глянути і на інші критерії.

Матеріал верху: важливий момент вибору

Бутси можуть виготовлятися з різних матеріалів, які впливають не лише на комфорт під час гри, але й на ціну.

Синтетична шкіра — це бюджетний варіант. Таке взуття можна сміливо купляти початківцям та юним гравцям. Матеріал досить міцний, стійкий до деформацій.

Натуральна шкіра — відрізняється більш високою ціною. Такі бутси легкі та гнучкі. Завдяки тому, що повітря вільно поступає всередину, нога зовсім не пітніє. З мінусів: швидке зношування та погана вологостійкість.

Поліуретан — за своїми якостями схожий на синтетичну шкіру. також відрізняється досить доступною вартістю. Міцний, стійкий до низьких температур, не промокає. Проте матеріал зовсім не пропускає повітря, тому шкіра буде пітніти.