Яке буває спортивне взуття та як його вибрати

Взуття спортивного стилю забезпечує комфорт ходьби та бігу як у спортивному залі, на спеціалізованому полі, так і у повсякденному житті. Вибрати саму зручну, зносостійку пару досить просто, якщо визначитися з призначенням і вимогами, які пред'являються до взуття.

Яке буває спортивне взуття

Серед величезної різноманітності брендового та стильного взуття спортивного стилю досить легко орієнтуватися, якщо розділити його на групи. Класифікація за функціональним призначенням допоможе з вибором ідеальної пари, забезпечивши зручність переміщення, зберігши здоров'я ніг і навіть забезпечивши собі певні спортивні досягнення.

Тренувальна (ігрова)

До цієї групи належить спеціалізовані моделі, призначені для заняття певним видом спорту та мають свої функціональні особливості. Основною відмінною характеристикою є сучасна система амортизації та стабілізації під час руху для зручності занять та запобігання травмуванню. Це зручне та надійне взуття для занять бігом (крос або спринт) та легкою атлетикою, баскетболу та футболу (на покритті чи в залі), тенісу чи пішохідним, гірським туризмом.

Спортивне взуття для залу

Відвідування спортивних залів, фітнес-клубів та інших занять потребує спеціального екіпірування, до якого належить і зручне взуття. Залежно від обраного роба тренувань необхідно підібрати моделі, які витримають повсякденні силові навантаження та комфортно їх компенсують, зберігаючи стопи або м'яке взуття для занять на розтяжку, фітнес або пілатес. Функціональні заняття передбачають використання взуття з гарною гнучкістю, забезпеченням контролю руху, відмінне зчеплення та підтримку гомілкостопу.

Повсякденне

Навіть якщо людина не веде активний спосіб життя, спортивне взуття може бути частиною його гардеробу, використовуючись для повсякденного носіння. Це можуть бути практичні та зручні моделі на кожен день, прогулянок та роботи, такі як кеди та хайтопи, мокасини та сліпони, топсайдери та будь-які кросівки, обрані на власний смак.

Що враховувати при виборі спортивного взуття

Всі виробники спеціалізованого та повсякденного спортивного взуття пропонують покупцям окремі лінійки, що значно спрощує вибір. Визначившись із цільовим призначенням необхідної пари, достатньо визначити комплекс необхідних характеристик, що допоможе підібрати ідеальну модель в Sportcenter за власними потребами, враховуючи при цьому:

  • Сезон. В асортименті виробників завжди можна підібрати взуття для різної пори року та погодних умов, що більше стосується повсякденних моделей;
  • Модель. Такі параметри як висота верху (низька, середня та висока) та конструкційні особливості (шнурки, язичок, захисту) впливають на комфорт носіння взуття;
  • Розмір. Стандартизація розмірів за різними класифікаціями та її дотримання допомагає підібрати спортивне взуття в онлайн-режимі без додаткових примірок;
  • Колір. Стилістика зовнішнього оформлення взуття для спорту або щодня відіграє важливу роль, адже яскраве взуття видно на полі та при складанні стильного образу;
  • Бренд. Багато виробників та брендів гарантують якість свого взуття та постійно впроваджують сучасні технології при розробці нових моделей.

Спортивне взуття для кожного дня, спеціалізованих занять певним видом спорту чи тренувань у залі це або частина образу, або екіпірування. Її вибір є важливим завданням, від вирішення якого залежатиме не лише привабливий зовнішній вигляд, а й уникнення травм ніг, стоп та гомілкостопу, комфорт спортивних занять.