Як вибрати подарунок дитині: ідеї для будь-якого віку

Як вибрати подарунок дитині, щоб порадувати її

Вирушаючи на свято в будинок, де є діти, або організовуючи святкування для власного малюка, дорослі вирішують непросту задачу: як вибрати подарунок дитині? Ідей навколо стільки, що голова йде обертом. Щоб остаточно не загубитися в цьому різноманітті, фахівці радять орієнтуватися на інтереси, стать і вік дитини. Якщо з двома першими пунктами все ясно, то на останньому слід зупинитися докладніше.

Ідеї ​​подарунків за віком

Уявлення дітей про ідеальний подарунок залежать від віку. Якщо трьохлітці досить купити яскраву іграшку, то для школяра краще пошукати більш цікаві варіанти: сертифікат на кінну прогулянку, новий гаджет або книгу улюбленого письменника.

Що подарувати найменшим дітям

Купуючи подарунок для малюка, слід керуватися думкою його батьків. Вони точно знають, чого не вистачає малюкові. Якщо отримати таку інформацію не виходить, краще піднести гроші або подарунковий сертифікат.

Вибирати презент дітлахам до трьох років потрібно особливо уважно. Іграшки для них не повинні містити дрібних деталей і легко ламатися. Не потрібно нервувати малюків та їхніх батьків виробами, що видають гучні і різкі звуки. Класичні брязкальця, цікаві набори для купання, яскрава небитка посуд - ось лише кілька варіантів подарунка для найменших.

Що подарувати дитині 3-5 років

Малюки дитсадкового віку вже прекрасно знають, чого їм хочеться. У них з'являються перші захоплення і інтереси. Вони будуть раді отримати на день народження або новий рік продукцію з персонажами улюблених мультиків і казок. Також дітей 3-5 років зацікавлять:

 • набори для сюжетно-рольових ігор - в доктора, будинок, приготування їжі, супергероїв;
 • добре оформлені художні та пізнавальні книги;
 • нескладні настільні ігри;
 • прості конструктори;
 • набори для творчості.

У зазначеному віці важливий не тільки сам презент, а й те, як його піднесли. Як подарувати дитині подарунок, щоб це стало справжньою подією? Способів маса: можна скласти квест з пошуку скарбу з намальованою картою або придумати завдання, які потрібно виконати для отримання призу.

Як вибрати подарунок для дітей 7-10 років

Молодші школярі - вже не малюки, і задовольнити їх запити набагато складніше. Який подарунок підійде дитині, найкраще знає він сам. Щоб презент точно приніс радість, варто поцікавитися у іменинника, чого б йому хотілося найбільше. Якщо такої можливості немає, або дарувальник збирається влаштувати сюрприз, то потрібно придивитися до:

 • складних великих конструкторів;
 • моделей для збірки;
 • масштабних пазлів;
 • деталізованих іграшок;
 • пізнавальних книг;
 • наборів для експериментів;
 • відповідних віку комп'ютерних ігор.

Також дитині припадуть до смаку речі, пов'язані з його хобі. Підійдуть не тільки різні приналежності, але і сертифікати на майстер-класи. Так, юні художники можуть повчитися малюванню і ліпленню, спортсмени - грі в теніс, музиканти - володінню інструментом.

Ідеї ​​подарунків для дітей 10-14 років

Найважче догодити з подарунком підліткам: в тілі яких вирують гормони, а захоплення змінюються зі швидкістю світла. Так що ж подарувати «маленькому дорослому», щоб замість слів подяки не почути у відповідь розчароване «це для малюків»? Враження! Можна влаштувати гонки на картодромі або політати в аеротрубе, провести командну гру в віртуальної реальності або підкорити небо на сучасному авіасимулятор. З більш матеріальних речей підійдуть:

 • гаджети;
 • атрибутика улюбленої групи або спортивної команди;
 • колекційні фігурки;
 • незвичайні сувеніри - світильник з ефектом зоряного неба або кумедна термокружка;
 • дрібниці для смартфона;
 • прикраси та аксесуари, наприклад, значки-піни або пам'ятні браслети.

Читаючі підлітки будуть у захваті від повного зібрання улюбленої серії книг або ексклюзивного видання обожнюваного коміксу. А квиток на концерт кумира повалить в радісний шок кого завгодно!

Висновки: подарунок як засіб виховання дитини

Подарунки у вигляді нагороди за певні дії можуть стати гарною підмогою у вихованні. Так, психологи пропонують мотивувати дітей за допомогою спеціальних балів, які витрачаються на приз. Таким чином радять заохочувати поведінку, яке батько вважає правильним: хороші оцінки, прибирання кімнати, миття посуду.

Правильно обраний презент допоможе поліпшити взаємини з дитиною, показати інтерес до його захоплень, що особливо актуально для батьків підлітків. Вручивши тінейджеру предмет, пов'язаний з його хобі, дорослий якби визнає його важливість.

Відповідь на питання «що купити дітям в подарунок» в більшій мірі залежить від віку обдаровуваних. Адже що добре малюкові, то не підійде до смаку школяреві. До вибору презенту слід ставитися уважно і, якщо можливо, враховувати думку і смаки того, кому він призначається.