Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила про наукове досягнення у лікуванні важкої форми COVID-19

У ВООЗ вважають науковим проривом британське дослідження про застосування медичного препарату Дексаметазону у лікуванні пацієнтів з важкими формами COVID-19.

Глава організації Тедрос Адхан Гебреєсус повідомив: "Це перший препарат, який найкраще продемонстрував зниження рівня смертності серед пацієнтів з COVID-19, які потребують кисневої підтримки або штучної вентиляції легенів. І це чудова новина, я вітаю уряд Великобританії, Оксфордський університет і багатьох лікарів та пацієнтів у Великобританії, котрі зробили свій внесок у цей рятівний науковий прорив".

Дексаметазон – це стероїдний (гормональний) препарат, який використовується з 60-х років минулого століття як протизапальний засіб, а також при лікуванні деяких видів раку.

Відповідно до перших результатів дослідження для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились із 40% до 28%, у пацієнтів, які потребували кисень, – з 25% до 20%. Проте покращень у пацієнтів, які не потребували кисню або механічної вентиляції легень, при лікуванні дексаметазоном не було. Тобто це препарат, який дає найкращі позитивні результати при використанні саме при критичних станах.

Проте, як стверджують медики, зокрема ті, що безпосередньо працюють з хворими на коронавірус, – дива все ще немає.

Дексаметазон – це препарат з групи кортикостероїдних гормонів, які ще від початку пандемії були показані лише у деяких випадках, наприклад, при астмі. Це справді дешеві ліки, але показання для їх використання у лікуванні COVID-19, як вважають деякі лікарі, поки що залишається лише одне – неконтрольований вазопресорами (група препаратів, що зменшує тиск на судини) септичний шок. За їх словами, як показують деякі дослідження, хворі на атипову пневмонію (SARS) та близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS) не отримали добрих результатів у лікуванні Дексаметазоном.

Тож до дослідження лікарі радять поки що ставитись з обережністю.

Інформація з інтернетджерел.