ВООЗ закликає усі країни бути готовими до введення надзвичайного стану через стрімке поширення невідомого досі вірусу

Коронавірус, який нещодавно вразив жителів Китаю, поширився далеко за його межами. Хворих на цю недугу вже виявили у Таїланді, Південній Кореї, Японії, США та Росії.

Невідомий досі ученим і медикам вірус схожий на застуду чи грип, але на відміну від них дуже швидко вражає легені та інші органи. Як зазначають епідеміологи, зараження ним розпочалося з ринку морепродуктів і живих тварин у китайському місті Ухань. Медики піднебесної вважають, що люди заразилися недугою саме від тварин. Нині ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно проводять заходи із знезараження. Також терміново будують лікарню саме для хворих на цю недугу, яку мають завершити за 10 днів.

Випадки зараження вірусом зафіксовано вже у понад 10 китайських провінціях. Це близько тисячі інфікованих, з них 30 осіб померли.

Спалах вірусу припав на наймасовіші святкування китайського Нового року, бо саме цього тижня китайці активно мандрують (їдуть на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону). Усі служби охорони здоров'я Китаю попереджають громадян обмежити пересування країною через небезпеку зараження вірусом, від якого вчені ще не знайшли ліків.

Кілька багатомільйонних міст країни фактично відрізано від світу - їх закрито на карантин, повністю перекрито транспортне сполучення. Також посилено контроль в аеропортах не лише Китаю, а й інших країн. 

Китайські епідеміологи підтвердили, що новий смертоносний коронавірус може передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом як людям, так і тваринам, й закликали усіх громадян вживати будь-яких заходів безпеки.

У представництві Всесвітньої організації з охорони здоров'я озвучили базові рекомендації для уникнення зараження невідомим смертельним вірусом:

  • уникати контактів із тваринами;
  • не їсти сире чи погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів із людьми, в яких є ознаки захворювання (особливо з тими, хто повернувся з-за кордону);
  • регулярно та ретельно мити руки;
  • рідше перебувати в людних місцях.

За вказівкою ВООЗ наші медики теж готуються до надзвичайної ситуації. В Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що вже розпочали перевіряти літаки, які прилітатимуть до аеропорту "Бориспіль" з Китаю.

В нашій країні випадків захворювання на коронавірус ще не зафіксовано, хоча були під підозрою 4 людей. На брифінгу вітчизняне МОЗ заявило: аби не допустити невідоме досі захворювання з Китаю до України, прямі рейси віднині перевірятимуть санітарно-карантинні підрозділи, у складі яких - епідеміологи з вищою медичною освітою, котрі мають спеціальні знання і володіють ситуацією щодо вірусу.

Міністерство охорони здоров'я просить громадян, котрі повернулися з Китаю і мають ознаки гострого респіраторного захворювання, невідкладно звертатися до лікаря. Першими ознаками зараження вірусом медики називають слабкість і сухий кашель. Хвороба може не проявлятися від 2-х до 12-ти днів, але потім дуже швидко спричиняє гостру пневмонію.

Вітчизняне МЗС рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Китаю. А тим, хто все-таки збирається у подорож, радять враховувати епідеміологічну ситуацію конкретного регіону, одягати маски, вживати тільки термічно оброблену їжу, уникати контактів із тваринами й триматися подалі від тих, хто має ознаки ГРВІ чи грипу.

Хоча хворих в Україні немає, проте користувачі соцмереж дуже занепокоєні як можливістю безперешкодного проникнення смертельної недуги в нашу країну (через низький рівень і нашої медицини, і протиепідеміологічної підготовки), так і безпечністю поштових відправлень з Китаю до України. Проте в уряді запевняють, що вірус передається лише від людини до людини, а тому обмежень щодо поштових відправлень нині нема. А також, що наша держава готова до надзвичайної ситуації.

Кореспондент