Віра в триєдиність переможного дзвону

Коротке життя політичного в’язня радянських таборів Василя Січка – наче Мойсеєве сорокарічне дзвонарювання в душах українців на лінії апостольської рівноваги…

Журналістку, публіцистку та есеїстку Оксану РОВЕНЧАК нагороджено медаллю «Олександра Довженка», яку 2016 року заснувала Міжнародна літературно-мистецька академія України, що об’єднує людей культури із 70 держав, під орудою президента всесвітньо відомого письменника, журналіста й перекладача Сергія Дзюби.

Вона отримала високу відзнаку «за утвердження світоглядних цінностей, популяризацію дисидентської поезії та мотивацію молоді до любові й захисту рідної землі в книжці «Дзвін у храми серця», яку присвятила висоті духу українця легендарної родини Січків з Долини. Це художнє означення нового видання й стало підставою для нагородження його авторки Оксани Ровенчак міжнародною літературно-мистецькою відзнакою. Цьогоріч її удостоїлися також письменниця Світлана Талан із Луганщини за високохудожні романи, спрямовані на духовне та патріотичне виховання молоді. Посмертно нагороджені медаллю «Олександра Довженка» співачка Квітка Цісик (США) – за великий внесок в українське та світове мистецтво й український художник, журналіст, поет Святослав Гординський (також із США) – за видатну творчу діяльність.

Свого часу цієї міжнародної літературно-мистецької нагороди удостоїлися знані письменники Івано-Франківщини Ярослав Савчин, Ольга Слоньовська та Євген Баран. Серед нагороджених медаллю «Олександра Довженка» є такі знакові українські й світові постаті, як Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Іван Корсак, Ігор Павлюк, Василь Слапчук, Рауль Чілачава та інші, чия творчість утверджує українськість і гуманізм. У світі шанують цю престижну мистецьку відзнаку за те, що нею нагородили посмертно людей, відданих Україні в розбудові її демократії, – Василя Барку, Юрія Шевельова (Шереха), Богдана Бойчука, Ігоря Качуровського, Ігоря Костецького та інших.

Твори українських і зарубіжних лавреатів міжнародної літературно-мистецької премії, відзначених почесною медаллю «Олександра Довженка», здатні осягати світлом наші душі. Книжка Оксани Ровенчак «Дзвін у храми серця» – один з численних променів духовної осяйності в поборенні зла, яке несе росія Україні й світові.