У виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відкрилась експозиція відомого художника зі Львівщини Романа ОПАЛИНСЬКОГО.
Відкриття було небагатолюдне і камерне. З привітальним словом виступили голова спілки Володимир Повшик, радник міського голови Петро Парипа, друзі художника. Вони говорили про вміння митця бездоганно володіти площиною, кольором і композицією. Про багатогранність його таланту та сюжетів і про унікальність створених ним світів.
Роман Опалинський набагато відоміший за кордоном, ніж в Україні. Учасник багатьох художніх симпозіумів та бієнале в Польщі, Великобританії, Монако, Франції, Італії, Швейцарії. Мав персональні виставки в Німеччині, Голландії, Канаді, Словаччині, Швейцарії, США, Нідерландах.
Його шлях у мистецтво абсолютно нетиповий і є яскравим прикладом того, як важливо дослухатися до свого покликання.
«Любив малювати з дитинства, але не наважувався стати художником. Для мене це було те саме, що стати президентом… Хоча зараз ми бачимо, що президентом може стати будь-хто, але в часи моєї юності для мене це дійсно здавалося недосяжною мрією. Я закінчив будівельний технікум, відслужив в армії, одружився, народилася дитина, й аж тоді, у 30 років, поступив до Львівської національної академії мистецтв. Вчитися було легко і цікаво», – згадує пан Роман.
Попри багатогранність таланту художника – живопис, графіка, скульптура, художнє ковальство і скло, його улюбленим є традиційний левкас на дошці, основою якого є давня українська ікона, а також у поєднанні з золотом та сріблом – візантійська ікона. Різноманіття сюжетів його робіт творять величні саги про триб людського життя, його радості й жалі, сподівання і мрії, легенди і міфи. А ще вони – чудове зізнання у любові до життя, до його мінливості і непередбачуваності, до його вразливої і ніжної краси.
«У цій залі часто відбуваються виставки, але експозиція такого, сказати б, сучасного мистецького аристократизму – надзвичайна рідкість. Роботи Романа Опалинського хочеться розглядати, і переглядати, хочеться бути в цьому малярстві. Бо вони наповнені високою духовністю та рідкісним талантом, який відчувається у всьому, зокрема і в оформленні робіт – у високій кольористичній культурі поєднання картин та рам», – каже В. Корпанюк.
Хочеться сподіватися, що цю виставку відвідає багато іванофранківців та гостей міста, що про неї говоритимуть у кав’ярнях та на прогулянках, що вона надихне людей на відкриття власних талантів та виникнення цікавих ідей...