В Івано-Франківську відбувся X з’їзд Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»

Значення «Гуцульщини» у збереженні та популяризації традицій, побуту, культури Гуцульського регіону, у проведенні великої просвітницької і громадської діяльності, спрямованої на перспективний соціально-економічний розвиток Гуцульщини важко переоцінити. Таку високу оцінку діяльності товариства дали зокрема заступник голови обласної ради Сергій Басараб та начальник управління культури і релігій ОДА Володимир Федорак, які взяли участь у X з’їзді Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», що відбувся в обласному центрі Прикарпаття.

За період від попереднього такого великого збору організації, як зазначив його голова Дмитро Стефлюк, вдалося досягти головного – громадське об’єднання «Гуцульщина» здобуло статус Всеукраїнського товариства, що значно розширює й урізноманітнює його функції та можливості. На сьогодні воно має відділення майже у всіх областях України, відновлено роботу філій товариства у Філадельфії та Баффало в США, у планах – відновити таку діяльність у Великобританії та Австралії.

Важливе місце у діяльності товариства займає проведення міжнародних гуцульських фестивалів, виставок народної творчості і прикладного мистецтва як можливості популяризації самобутньої та унікальної гуцульської культури, налагодження контактів з гуцулами, які проживають в інших регіонах України та за кордоном.

Д. Стефлюка переобрали на посаду чільника товариства на наступний термін, як і його першого заступника – Василя Коржука, який також є головою «Гуцульщини» у Львові. На форумі обрали і двох інших заступників голови: Мирославу Корнелюк з Івано-Франківська та Марію Яків’юк з Чернівеччини. Також до складу управи «Гуцульщини» ввійшов Едуард Зелінський з Закарпаття. З’їзд обрав і нового редактора журналу «Гуцульщина». Замість Калини Ватаманюк, яка попросила звільнити її з цієї посади за станом здоров’я, ним став Роман Клим. Делегати також прийняли ряд звернень до уряду й Міністерства культури.