Уряд затвердив адмінцентри та території 62 ОТГ Прикарпаття

Уряд схвалив розпорядження про визначення територій та затвердження адміністративних центрів територіальних громад. Загалом схвалено території та центри близько 1470 територіальних громад, з яких 62 територіальні громади на Прикарпатті.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, експерт з бюджетних питань (проєкт «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Юрій Стефанчук у коментарі для газети «Галичина» зазначив: «За час впровадження реформи адміністративно-територіального устрою громади Івано-Франківської області утворювалися за принципом добровільності та спроможності, що дало можливість формувати стратегію розвитку всієї території. На відміну від попереднього рішення уряду, в цей перелік включено Підгайчиківська ОГГ. Всього в Україні затверджено 1470 територіальних громад. Це ще один крок, що завершує формування базового рівня і фактично дає підстави органам місцевого самоврядування готуватися до виборів, які відповідно до чинного законодавства мають відбутися 25 жовтня».

За словами експерта, сьогодні в жителів та керівників цих громад постає запитання, які ж повноваження та ресурси матимуть вони після виборів, як продовжиться реформа децентралізація, оскільки процес формування спроможних громад не завершено ні в конституційному, ні в економічному, ні в адміністративному сенсі. Не маючи відповіді на ці питання уряд сьогодні також вніс постанову до парламенту про створення нових районів, що є наступним кроком у реформі. Правління АМУ категорично проти цього рішення, оскільки для його прийняття необхідно створити відповідну законодавчу та ресурсну основу для сталого економічного розвитку кожної громади шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації». Важливо щоб були визначені та розмежовані повноваження територіальних громад і державної влади, розподіллено фінансові ресурси, бо без цього громади не мають можливості прогнозувати свій розвиток, підсумував Юрій Стефанчук.

Редактор відділу газети “Галичина”