Уроки минулих визвольних змагань за Україну та її волю – на часі і в нинішніх реаліях нашої держави

На Прикарпатті урочисто відзначили День Соборності України (22 січня). Зокрема в обласній філармонії імені Іри Маланюк в Івано-Франківську розгорнули виставку експонатів часів Західноукраїнської Народної Республіки.

«Треба показати спадковість нашої боротьби, – прокоментувала відкриття експозиції заступниця директора обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Оксана Романів, – від часів Української національної революції, через фотографії, окремі газети, вісники й інші друковані видання доби УНР і ЗУНР, в яких дуже добре відстежуються події того часу».

У рамках виставки облаштували й вітрину, де експонували також понад 60 тематичних книжок українських істориків, вчених, дослідників, у тому числі й прикарпатських науковців із фонду обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Хоча цього року урочистості з нагоди 103-ї річниці від проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР провели у менших масштабах через ситуацію із захворюваністю на COVID-19, участь у дійстві в обласній філармонії, яке завершилось урочистим концертом молодіжних колективів, взяли й ветерани російсько-української війни.

«Це теж посилює ефект важливості таких дат. Не можна забувати про свою історію. Потрібно брати досвід, уроки, навіть найтрагічніші, для того, щоб зі знанням і вмінням будувати краще майбуття Української держави», – резюмував начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак.