Український історик Віктор Ідзьо презентував в Італії дві книжки і свої публікації в «Галичині»

«…Хочу скласти подяку редакціям українських газет «Галичина» та «День», які опублікованими статтями підтримали мої науково-історичні пошуки тісного зв’язку давньоукраїнської держави із Західною Європою і передусім зі Святим Престолом у Римі», – як правило, такими словами в Салерно, Неаполі і Римі розпочинав презентації своїх нових наукових досліджень відомий український історик, директор Інституту Східної Європи Віктор Ідзьо під час недавньої поїздки групи науковців з цього львівського ВНЗ до Італії.

Зокрема газета «Галичина» останніми роками опублікувала ряд цікавих статтей В. Ідзя на історичну тематику. В Італії він представляв дві свої науково-історичні книжки «Святий Папа Григорій VII – засновник Королівства Руси-України в ХІ столітті» і «Король Руси-України Роман Великий», а також газетні публікації в українській пресі.

Презентації книг В. Ідзя відбулися у ватиканському соборі Санта Марія Маджоре у Римі завдяки запрошенню його каноніка, владики УГКЦ Іринея Білика (два роки тому тут також презентували працю В. Ідзя про Папу Римського Климента VIII як укладача Берестейської унії), в церкві Святого Андрія Первозванного в місті Салерно завдяки сприянню отця УГКЦ Івана Борина, в Неаполі на запрошення пароха тутешньої громади УГКЦ о. Тараса Зуба та дяка Василя Гусака і в Посольстві України при Святому Престолі на запрошення посла Тетяни Чижевської.

У Салерно українську делегацію запросив на зустріч відомий тутешній священник, педагог і філософ Бенедетто Д’арміні для обговорення подальшої науково-освітньої співпраці. Зокрема йшлося про презентацію дослідження «Святий Папа Григорій VII — засновник Королівства Руси-України в ХІ столітті» в перекладі італійською мовою в Салерно в 2020 році.

Як відомо, в кафедральному соборі святого Матея в Салерно покоїться прах Папи Римського Григорія VII, який 1075 року проголосив утворення королівства Руси-України.