У пошуках магнітів привабливості. У рамках програми «Бойківські Карпати» в Івано-Франківську представили архітектурні проєкти потенційних локацій у Долині й Брошневі-Осаді

Чи є бойківські Карпати дестинацією – географічною територією, привабливою для туристів завдяки наявності унікальних або специфічних туристично-рекреаційних ресурсів та відповідної інфраструктури, доведених до споживачів як готовий туристичний продукт? Мовби у відповідь на це запитання на базі Університету Короля Данила в Івано-Франківську презентували виконані представниками вишу архітектурні проєкти на тему: «Бойківські Карпати: творимо туристичне майбутнє дестинації», яку спільно зорганізували й провели департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА й названий ВНЗ.

Учасники презентації в Університеті Короля Данила.

– Бойківські громади розвиваються та й, зрештою, й мають розвиватись і без супроводу облдержадміністрації, – зазначив заступник начальника управління євроінтеграції громад та туризму і керівник відділу туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад ОДА Віталій ПЕРЕДЕРКО. – Ми з ними працювали упродовж всього 2023 року, а сьогоднішня презентація архітектурних проєктів потенційних туристичних локацій, які у майбутньому можуть стати інвестиційними проєктами для залучення туристів, є завершальним етапом цієї праці. Це дуже актуальна економічна справа, адже ми розглядаємо туризм як напрям місцевого економічного розвитку. Хочемо, щоб люди, які відвідують Бойківщину, не були транзитними туристами, а залишалися на цій території на ночівлю. І саме представлені архітектурні проєкти у Долині та Брошневі-Осаді, якщо їх буде реалізовано, мали б спонукати відвідувачів Бойківщини до перебування на локаціях упродовж тривалого часу. Це стимулюватиме місцевий бізнес та інвесторів думати про те, щоб вкладати ресурси у розвиток готельної інфраструктури. На дискусійній панелі в рамках презентації виступили чільник Долинської територіальної громади Іван Дирів та заступниця голови Брошнів-Осадської селищної ради ТГ Інна Кудла, для територій яких і було розроблено представлені архітектурні проєкти, виконані студентами університету під керівництвом доцента кафедри архітектури і будівництва Андрія Савчука на наше замовлення на волонтерських засадах у рамках проєкту «Бойківські Карпати»…

Панельна дискусія – виступає Іван Дирів.

Андрій САВЧУК, кандидат архітектурних наук:

– Ми представили дві архітектурні роботи для запровадження туристичних магнітів на території Бойківщини. Для проєктів обрали дві території. У Долині – Замкову Гору, де разом зі студентами, зокрема з уже випускником університету Сергієм Тимчишиним, розробили магістерський дипломний архітектурний проєкт рекреаційно-відпочинкового простору з інтерактивними елементами, а у Брошневі-Осаді – вузькоколійне депо, яке нині не функціонує і перебуває у приватній власності, та може бути, як ми побачили у представленій архітектурній бакалаврській роботі студента першого курсу магістратури Олега Василіва, реорганізовано у цікаву туристичну локацію. Ми вдячні В. Передерку за ініціативу й велику увагу до співпраці з нами...

Проєкт презентує Сергій Тимчишин.

Як висновок після реалізації проєкту «Бойківські Карпати» чільник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко зазначив: «Сьогодні у бойківських громадах Прикарпаття не сформована туристична політика і навіть нема структурних підрозділів, які б нею займалися. Як має розвиватися громада, якщо в її адміністрації немає відділу економіки? І така ситуація характерна не тільки для Бойківщини. А виступати проти проєктів розвитку громад, навіть у часі війни, – це популізм політиків…».

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами